سردار محمدحسین سپهر در توضیح حضور و نقش بیگانگان در ناآرامی‌های اخیر گفت: بیگانگان و سرویس‌های امنیتی خارجی و شبکه‌های ضد انقلاب، منافقان، تکفیری‌ها، سلطنت طلبان و جریان‌های معاند با انقلاب اسلامی به صورت سازمان یافته و مسلحانه با حمایت کشورهای خاص در حوادث و آشوب‌ها حضور داشتند. ما در این باره سرنخ‌ها دستگیری‌ها و اعترافات زیادی داریم.

وی افزود: یقینا در بخشی از این ناآرامی‌ها که تبدیل به رفتارهای خشونت آمیز شده، مردم و معترضان قانونمدار و اقشار جامعه نبودند. آنها افراد مسلح ضد انقلاب بودند که به وسیله دستگاه‌های امنیتی سپاه و سایر دستگاه‌ها، ناجا و وزارت اطلاعات دستگیر شدند.

سردار سپهر توضیح داد: بخش زیادی از دستگیری‌ها توسط قوه قضائیه پالایش شده، با آنها که مسئله خاصی نداشتند توام با رافت اسلامی برخورد شد و آزاد شدند. بخشی که در دستگاه قضایی حضور دارند هم برای آنها بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد. با آنها نیز بر اساس مستندات و مدارک موجود و قوانین اسلامی برخورد می‌شود.

وی در مورد آمار کشته شدگان و بازداشتی‌ها و مجروحان گفت که حتما دستگاه‌های مسئول به موقع این آمارها را اعلام می‌کنند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مورد تعداد شهدای بسیج در این اتفاقات گفت: بسیجیان بدون سلاح و رفتار قهرآمیز جهت پشتیبانی و کمک به نیروی انتظامی آمده بودند تا با نیروی انتظامی در ایجاد آرامش و امنیت همیاری کنند. سه بسیجی در کل کشور توسط اشرار و افراد مسلح غیر انقلابی شهید شدند.

سردار جعفری: حل بحران‌ها با نقش‌آفرینی و حضور مردم شکل گرفته است

هم‌چنین تسنیم نوشت: 

افتتاحیه نخستین اجلاس ملی اصحاب اندیشه بعدازظهر چهارشنبه(۱۳آذرماه) با حضور سردار عزیز جعفری، حسین یکتا، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه، آیت الله میرباقری، استاد علی‌اصغر طاهرزاده، حجت الاسلام علی ذوعلم و جمعی از فعالان فکری، فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی در مجتمع آدینه برگزار شد.

در این اجلاس، سردار عزیز جعفری، مسئول قرارگاه بقیة‌الله‌الاعظم گفت: موضوع سخنرانی امروز من الگوی به میدان آوردن مردم است؛ شرایطی که امروز ما داریم با وجود همه امیدهایی که نسبت به آینده است، اما با یک غصه بزرگ به خاطر شرایط موجود و وضع مدیریتی و به طور خاص، اجرایی کشور همراه شده است.

وی گفت: راه برون‌رفت از این غصه بزرگ همان نکته‌ای است که مقام معظم رهبری در پایان دیدارشان با دانشجویان در ماه مبارک رمضان امسال فرمودند: «اگر اینگونه که می‌گویم حرکت کنید زمینه برای روی کار آمدن دولت جوان انقلابی فراهم می‌شود و آنگاه غصه‌های شما برطرف می‌شود.» باید توجه کرد که بیانیه گام دوم هم ناظر به همین سنخ از حرکت است. 

جعفری گفت: ابتدای کار لازم است گام دوم انقلاب را معنا کنیم. با رجوع به بیانات مقام معظم رهبری در ۹۸/۲/۴ میتوان در این خصوص قدری بیشتر تأمل کرد. رهبری فرمودند:« گام دوم معنایش این است که همان انگیزه‌ای، همان حرکتی، همان همت بلندی که توانست این کشور را بعد از سال‌های متمادی از زیر لگد استعمار و مستکبرین خارج کند که خیلی همت بلندی هم لازم بود امروز هم وجود دارد برای اینکه بتواند یک حرکت عظیم را انجام دهد و ان‌شاءالله این حرکت عظیم به آینده روشن ملت ایران منتهی خواهد شد.»

 

 

مسئول قرارگاه بقیة‌الله گفت: مقام معظم رهبری در ادامه بیانات‌شان می‌فرمایند «اول ببینید بیانیه گام دوم یک ترسیم کلی از گذشته و حال و آینده انقلاب بود. یک تصویرسازی کلی از مسائل اصلی انقلاب است.» رهبر اتقلاب در بخشهای دیگر فرمایش‌ خویش به چهار نقطه‌ی عظمت اشاره می‌کنند که عبارتست از عظمت انقلاب از لحاظ وقوع و هم از لحاظ ماندگاری و عظمت راه طی شده و کارکرد انقلاب و عظمت چشم‌اندازی که باید به آن برسیم و عظمت نقش نیروی جوان متعهد برای رسیدن به آن چشم انداز.

وی گفت: رهبری تأکید می‌کنند «ما به یک حرکت عمومی به سمت آن چشم‌انداز نیاز داریم. ما باید از حرکت عمومی تعریف داشته باشیم.» مخاطب اصلی برای پیمودن این حرکت در نگاه رهبر انقلاب جوانان هستند. ایشان می‌فرمایند «این جوان ها هستند که اگر متعهد باشند می‌توانند در نظام مدیریت کشور یک تحول عظیمی  را به وجود بیاورند.» راه ایجاد تحول در نظام مدیریتی کشور همین حرکتی که حضرت آقا با محوریت نیروی جوان اشاره می کنند خواهد بود.

جعفری ادامه داد: نقش مردم در انقلاب بی‌بدیل و تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز است. در مسائل امنیتی نیز همین طور است، زیرا این نقش‌آفرینی در عرصه‌های امنیتی نیاز به تجربه داشت و در سال های ۷۸ و ۸۸ و ۹۶ و ۹۷ هر سال تجربه ما تکمیل‌تر شد.

وی ادامه داد: وقتی زمینه نقش‌آفرینی و حضورشان را در حل بحران‌ها درست فراهم کنیم آن بحران خوب جمع می‌شود. برای به صحنه آوردن مردم اولین و همچنین سخت‌ترین کار، ایجاد حس ضرورت و فوریت برای  حرکت و قیام است که مثلاً در جنگ و مسائل امنیتی و سیل ایجاد شد و مردم آمدند؛ اما این حس ضرورت، برای قیام و حرکت برای مقابله با جنگ نرم بر عقاید فرهنگی اقتصادی سیاسی در مردم ایجاد شده است؟

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند