به گزارش رویترز،‌ این اظهارات هوآ چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا لایحه مجلس نمایندگان آمریکا درباره اویغورها بر مذاکرات تجاری کنونی تاثیر می‌گذارد یا خیر مطرح شد. او گفت، هیچکس نباید اراده پکن برای حراست از منافع خودش روی موضوعاتی از جمله سین‌کیانگ را تضعیف کند.

این سخنگو درباره تدابیر تلافی‌جویانه بالقوه در واکنش به این لایحه آمریکا درباره سین‌کیانگ تاکید کرد، هر فردی که منافع چین را تضعیف کند "بهای مناسب" آن را پرداخت خواهد کرد اما او درباره اینکه چه گام‌هایی مد نظر پکن است، صحبتی نکرد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، لایحه مجلس نمایندگان آمریکا که خواستار واکنش شدیدتر آمریکا به رفتار پکن با مسلمانان اویغور شده است، روی همکاری دوجانبه تاثیر خواهد گذاشت. همین سخنان تردیدهایی درباره عقد یک توافق برای خاتمه جنگ تجاری ایجاد کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین ادامه داد: «شما فکر می‌کنید اگر آمریکا اقداماتی برای ضربه زدن به منافع پکن انجام دهد، ما هیچ کاری نمی‌کنیم؟ معتقدم هر گفتار و رفتار اشتباهی باید بهای مناسبی داشته باشد.» او گفت چین هیچ ضرب‌الاجل یا جدول زمانی برای مذاکرات تجاری تعیین نمی‌کند و در صورتی که سیاست محافظت از محصولات داخلی آمریکا و قلدری در مذاکرات تجاری ادامه یابد، تدابیر "قاطعی" برای دفاع از منافعش در نظر خواهد گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند