جمعی از شیوخ عشایر کربلا با حضور در دفتر آیت الله سید محمدتقی مدرسی از مراجع معظم تقلید کربلای معلی با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

آیت الله مدرسی در این دیدار ضمن حمایت از تظاهرات مسالمت آمیز مردم عراق گفت: جنبش مردمی و اعتراضی مردم عراق، اتفاقی مبارک و صفحه ای جدید و درخشان از تاریخ ملت عراق است و البته این جنبش باید دارای رهبری و فرماندهی باشد تا بتواند به خواسته های خود برسد.

وی با اشاره به نقش شیوخ و عشایر عراق خصوصا کربلا در حفظ ثبات و امنیت کشور اظهار کرد: عشایر نیز می توانند نقش بسزایی در حفظ امنیت و ثبات کربلا و حفظ جان ها در شرایط کنونی داشته باشند.

این مرجع عالیقدر تقلید با هشدار در مورد وجود برخی عناصر مشکوک در میان مردم گفت: این افراد با اقدامات انفرادی و خشونت آمیز خود تظاهرات را از مسیر خود منحرف می کنند و باعث بدنامی ما در جهان می شوند.

آیت الله مدرسی افزود: با وجود اینکه برخی رسانه ها تلاش می کنند جوانب منفی اعتراض مردم عراق را منتشر کنند، اما تظاهرات آنها اقدامی مبارک است که جنبه های مثبت زیادی دارد و مردم در این جنبش به دنبال دست یابی به خواسته های مشروع خود هستند و این تظاهرات صفحه جدیدی از تاریخ درخشان ملت عراق است که در گذشته نیز شایستگی خود را با درهم کوبیدن تروریست های داعش ثابت کردند.

این مجتهد و اندیشمند عراقی در پایان گفت: اکنون کشتی اعتراضات مردم نیاز به یک ناخدا دارد تا آن را از غرق شدن حفظ کند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند