سردار رمضان شریف در همایش رسانه انقلابی و یادواره اولین شهید مسئول روابط عمومی کل سپاه در استان مرکزی، گفت: از زمان شروع انقلاب اسلامی ایران، دو گفتمان بزرگ شرقی و غربی بر همه جهان سیطره داشت و هرکسی در هر نقطه ای از زمین که قرار داشت، پیرو یکی از این دو گفتمان به حساب می آمد. این گفتمان‌ها به قدری قدرتمند بودند که در برخی از سرزمین ها، منجر به تفکیک جغرافیایی و افزایش فاصله بین عموم جامعه می شدند.

سردار شریف انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را نعمت بزرگی برای انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ترامپ در طول مدتی که روی کار آمده است، چهره و ماهیت واقعی آمریکا را به همه جهانیان نشان داده است و صراحتا و بدون پرده اعلام کرده است که حضور آمریکا در کشورهای منطقه تنها برای غارت منابع نفتی بوده است. هیچ کدام از اقدامات آمریکا در سال‌های گذشته بر اساس حقوق بشر و جامعه مدنی نبوده است و رفتار آنان به خوبی گویای اهدافیست که در سر می پرورانند.

وی با اشاره به راهبردهای رسانه ای دشمن در مقابله با ایران، تصریح کرد: دشمن سعی دارد از انقطاع نسلی مردم نهایت استفاده را ببرد و اینطور به نسل حاضر القا کند که شکل گیری انقلاب اسلامی از ابتدا اشتباه بود و اکنون نیز نباید از ولی فقیه زمان پیروی کرد. آنان سعی دارند با این اقدامات مردم را پشیمان کنند و نظام اسلامی را در ذهن مردم ناکارآمد جلوه دهند.

سردار شریف بحرانی نشان دادن شرایط کنونی کشور را از دیگر راهبردهای رسانه ای دشمن برای مقابله با نظام اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: دشمن سعی دارد شرایط کشور را به مانند حضور در لبه پرتگاه و رو به موت نشان دهد و از این طریق ذهن مردم را برای ادامه عملیات روانی خود آماده کند. هرچند در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی ایران گاها ناشی گری هایی هم وجود داشته است، اما در حال حاضر با وجود انباشت مدیریتی وتجربه این سال‌ها، هیچ بحران لاینحلی در جامعه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ایجاد یأس و ناامیدی برای آینده، یکی دیگر از راهبردهای رسانه ای دشمنان است، تاکید کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تبیین ۴۰ سال گذشته این انقلاب و تحلیل درستی از وضعیت موجود کشور و سایر کشورهای همجوار است که مقام معظم رهبری در آن به خوبی به لزوم حمایت مردم از انقلاب اسلامی ایران تاکید می کنند. مردم ما وقتی انقلاب کردند، شعارشان "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی" بود و اکنون نمود این شعار و افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان در مقایسه با سال‌های گذشته به خوبی مشخص است.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن از گذشته تاکنون سرسوزنی از اهداف خود دست برنداشته است، اظهار کرد: در مسئله مدیریت مصرف سوخت صرف نظر از حواشی و جوانبی که درخصوص آن حرف هایی برای گفتن وجود دارد، اما دشمن سعی کرد با شبکه سازی و آموزش های تخصصی برای افراد خود و مشابهت سازی هایی که میان ایران و عراق و لبنان و ... انجام داد، از این فرصت سوء‌استفاده کند که مشاهده کردید ظرف مدت کوتاهی بیش از ۷۰۰ شعبه بانک آتش زده شد و بیش از ۵۰ فروشگاه بزرگ غارت شد و در کنار مصدومیت و کشته شدن تعدادی از مردم، بسیاری از اموال دولت و مردم خسارت دید.

معاون روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: اعتراضات اخیر مردم به معنای خروج از مسیر قانونی کشور نبود. همه این حواشی و اتفاقات صورت گرفته، ناشی از طرح و نقشه های دشمن و تجهیزات ویژه آنان بود که البته با حضور هوشمندانه مردم و مسئولین خنثی شد. این نقشه ها تمام جغرافیای ایران را هدف قرار داده بود که خوشبختانه تماما نقش برآب شد و فرموده های مقام معظم رهبری پس از برخی ناآرامی ها، آرامش را به کشور برگرداند.

وی خاطر نشان کرد: وقتی ایران پهباد پیشرفته آمریکایی را هزاران تکه می کند و نفتکش انگلیسی را با وجود آن همه اسکورت نظامی در آب های خود توقیف می کند، طبیعی است دشمنان از هر زمانی برای ضربه زدن به کشور استفاده می کنند و به دنبال کوچک ترین فرصتی برای انجام اقدامات تلافی جویانه خود هستند. پیروزی های اخیر نیروهای مقاومت و حزب الله در منطقه برای دشمن بسیار گران تمام شده است. دشمن در همین راستا سعی دارد به منظور پیاده سازی اهداف خود، بر روی نقاط ضعف کشور تمرکز کند.

سردار شریف با بیان اینکه دشمن از انجام تهاجم خارجی و اقدام موثر علیه ایران ناامید شده است، گفت: بدون شک مقام معظم رهبری دلسوزترین فرد برای توده مردم و کشور است و هیچ کسی نمی تواند ادعا کند بیش از ایشان به فکر تحقق اهداف و ارزش های اسلامی جامعه است؛ هرچند گاها در طول تاریخ پیش می آید که عده ای علیرغم سابقه نه چندان خوبشان و برخی کج روی ها، دم از منافع ملت می زنند که در این موارد نیز مردم به خوبی از شرایط آگاهی دارند و زیر بار چنین حرف‌هایی نمی روند.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند