امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در جمع دانش پژوهان پنجمین دوره رزم مقدماتی مشترک ارتش با اشاره به جایگاه ارتش در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز ارتش ولایت مدار و انقلابی در همه عرصه ها پشتیبان ولایت و مردم  است و شما عزیزان این افتخار را دارید که سرباز آقا امام زمان (عج) شده اید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه وظیفه ارتش حفظ استقلال و حراست از حدود و ثغور مرزهای ایران است افزود : امروز توانمندی دفاعی  و آمادگی رزمی یگان های ارتش در بالاترین سطح قرار دارد،  امنیت در آسمان، دریا و مرزهای کشور نشان از قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه ارتش است .

امیر سرتیپ نصیر زاده با اشاره به این نکته که ارتش الگوهای زیادی را تقدیم جامعه اسلامی ایران کرده است خاطر نشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با داشتن فرماندهان و دلیر مردانی از جنس ایمان و تقوا در دوران چهل ساله گام اول انقلاب الگوهایی مانند شهید صیاد شیرازی، شهید بابایی ، شهید ستاری،  شهید دریادار همتی و ... را پرورش داد و امروز شما جوانان باید با بررسی ابعاد شخصیتی بزرگان ارتش راه و مسیر آینده خود و همچنین گام دوم انقلاب را ترسیم کنید.

 امیر نصیرزاده در پایان تاکید کرد : پوشیدن لباس مقدس سربازی ارتش افتخار بزرگی است که نصیب شما شده و مسیری که ارتش طی می کند صراط مستقیم است و اگر ایمان داشته باشید، سعادت دنیوی و اخروی از آن شما خواهد شد پس قدر فرصت ها را بدانید و تلاش کنید در این اردوگاه به خود سازی بیشتر پرداخته و با قرآن مانوس باشید.

کشور ناامن به سمت نابودی می رود

همچنین حجت الاسلام روشندل در جمع کارکنان ایستگاه رادری طبس با اشاره به فرمایشات پیامبر (ص) و امام علی (ع) در خصوص اهمیت امنیت در جامعه گفت: پیامبر اعظم(ص) می‌فرمایند: وطنی که امنیت و شادی در آن نیست خیری در آن نیست. همچنین، امیرالمؤمنین علی(ع) نیز در همین رابطه فرموده‌اند :که «لاخیرفی الوطن الامع الأمن و المسره» از مفاد این دو حدیث چنین بر می‌آید که سرور و مسرت فرع بر امنیت بوده و امید در جامعه و زندگی شاد بدون امنیت بی معناست. مضافاً اینکه از دیدگاه معصومین ،سرزمینی دارای ارزش و خیر است که امن باشد و اصولاً کشور نا امن مورد توجه و اعتماد ملت خود قرار نمی گیرد و رو به نابودی می رود.

وی در ادامه با حضور در قسمت های مختلف این یکان و دیدار چهره به چهره با کارکنان کادر و وظیفه ضمن تشکر از تلاش های آنان در ایجاد امنیت برای کشور گفت: خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در چنین شرایط سختی علاوه بر اجر فراوانی که دارد، نعمت بزرگیست که نصیب شما عزیزان شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند