مراسم برترین‌های فوتبال و فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۹ قرار است فردا (دوشنبه) در هنگ‌کنگ به انجام برسد و بهترین‌های هر بخش مشخص شوند. هنوز نمی‌توان با قطعیت درباره برنده‌ها صحبت کرد و اینکه نمایندگان ایران در بخش‌های بهترین مربی زن، بهترین فوتبالیست سال، بهترین بازیکن آسیایی لژیونر، بهترین فوتسالیست سال و جایزه الهام‌بخش فدراسیون‌ها جایزه نخست را کسب خواهند کرد یا خیر.

با این حال به نظر می‌رسد نزدیک‌ترین جایزه به نمایندگان ایران، مختص مهدی جاوید است. ستاره ۳۲ ساله فوتسال کشورمان باز هم سال درخشانی را پشت سر گذاشت. او برای سومین دوره پیاپی آقای گل لیگ برتر فوتسال ایران شد. در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا با تیم مس سونگون هم با وجود دومی، درخشش ویژه‌ای داشت و در جام باشگاه‌های جهان نیز از معدود نفرات مس بود که توانست عملکرد خوبی داشته باشد. با این حال هنوز هیچ چیز مشخص نیست و او ۲ رقیب به نام‌های توماکای یوشیکاوا و یوشی سکیگوچی از کشور ژاپن پیش روی خود می‌بیند.

پیش از این وحید شمسایی پنج بار، علی اصغر حسن‌زاده چهار بار و محمد کشاورز یک بار بهترین بازیکن سال آسیا شده بودند و به عبارتی این جایزه از ابتدا در تسخیر فوتسالیست‌های ایرانی بوده است. در ضمن مهدی جاوید سال قبل نیز در جمع سه نفر نهایی قرار گرفته بود.

درباره بقیه نامزدهای ایران هم هنوز هیچ چیز مشخص نیست و علیرضا بیرانوند، کتایون خسرویار، سردار آزمون و فدراسیون فوتبال ایران برای کسب جوایز نخست شانس دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند