دولت آلمان گزارش‌های منتشرشده در رسانه‌ها مبنی بر اقدام برلین جهت ممنوع کردن کلیه فعالیت‌های حزب‌الله لبنان را تأیید نکرد.

«استیو آلتر»، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در توئیتر گفته که نمی‌تواند گزارش‌ها در این رابطه را تأیید کند. 

نشریه آلمانی «اشپیگل» ساعاتی قبل مدعی شده بود دولت فدرال آلمان قصد دارد، هفته آینده تمام فعالیت‌های جنبش مقاومت «حزب‌الله» لبنان در آلمان را ممنوع اعلام کند.

اشپیگل ادعا کرد تصمیم مذکور قرار است در جلسه هفته آینده وزیران کابینه آلمان اعلام شود. 

رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا در ماه‌های گذشته در تلاش برای محدود کردن فعالیت‌های حزب‌الله لبنان، کشورهای اروپایی را برای تروریستی اعلام کردن کل حزب‌الله تحت فشار شدید قرار داده‌اند.

واشنگتن همچنین در تلاش برای پایین آوردن محبوبیت حزب‌الله در لبنان، چندین بانک و شخصیت لبنانی را به اتهام ارتباط حزب‌الله در فهرست تحریم قرار داده است.

دولت انگلیس اسفندماه سال گذشته در نتیجه این فشارها کلیت حزب‌الله از جمله شاخه سیاسی این گروه را «تروریستی اعلام کرد.»

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که حزب‌الله یکی از مهمترین احزاب سیاسی لبنان است و در انتخابات پارلمانی سال گذشته این کشور هم با وجود اقدامات آمریکا علیه این حزب، بخش بزرگی از کرسی‌ها در اختیار ائتلاف مورد حمایت حزب‌الله قرار گرفت.

سایت خبرگزاری «دویچه‌وله» با انتشار خبر تکذیبیه دولت آلمان برای ممنوع کردن کلیه فعالیت‌های حزب‌الله نوشته استدلال دولت آلمان است است که به رسمیت شناختن لبنان به عنوان یکی از بخش‌های قانونی دولت لبنان برای تعامل سیاسی با این کشور خاورمیانه ضرورت دارد. 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند