علیرضا رزم‌حسینی روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات ساخت نخستین پردیس تئاتر مشهد با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مدیران در مسیر انجام مسوولیتهای خود اشکالاتی دارند که باید آنها را بازگو نموده و با مردم در میان گذارند. همچنین می‌بایست فرصت بیان اعتراض به مردم داده شود.

وی افزود: بر همین اساس قرار  است مکانی برای بیان اعتراضهای شهروندان مشهدی در این شهر ایجاد شود لذا این امر به زودی به تصویب شورای تامین خراسان رضوی می‌رسد.

استاندار خراسان رضوی همچنین ضریب امنیت را در مشهد بسیار مناسب ارزیابی و بیان کرد: وقتی شهری امن باشد همه از آن منتفع می‌شوند، در غیر این صورت همه ضرر می‌بینند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ برخورداری از امنیت پایدار ظرف ۲۰ سال اخیر در بین کشورهای اطراف و منطقه الگو بوده و همچنان یک الگوی نمونه در این خصوص است.

رزم‌حسینی گفت: البته این موضوع دلیل بر کارآمدی مطلق مدیران نیست. مدیران نیز در مسیر انجام مسوولیتهای خود اشکالاتی دارند که باید آنها را برای مردم بازگو نموده و همچنین فرصت بیان اعتراض نیز به مردم داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش در مراسم آغاز عملیات ساخت نخستین پردیس تئاتر مشهد اظهار داشت: مشهد یک شهر معمولی همانند دیگر شهرهای ایران نیست بلکه شهری در مقیاس جهانی مانند مدینه منوره می‌باشد که همه ساله میزبان میلیونها زائر و گردشگر از اقصی نقاط کشور و جهان است.

استاندار خراسان رضوی افزود: به همین خاطر باید همه فعالیتهای عمرانی و فرهنگی مشهد در قالب یک "شهر جهانی" دیده و اجرا شوند. ساخت "پردیس تئاتر" در مشهد نیز که به این امر کمک می‌کند، مجموع صندلیهای موجود در فضاهای فرهنگی و هنری این کلانشهر و خراسان رضوی را افزایش خواهد داد.

وی همچنین به اقدامات مثبت شورای شهر مشهد اشاره و بیان کرد: ساخت و تاسیس "پردیس تئاتر شهر" از فعالیتهای درخشان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد است که در کارنامه اعضای این شورا برای همیشه ماندگار خواهد ماند.

طرح پردیس تئاتر شهر مشهد که برگرفته از باغهای ایرانی و مبتنی بر هویت ایرانی اسلامی است ۱۲ هزار مترمربع زیربنا و ۱۰ هزار مترمربع فضا برای توقفگاه خودرو دارد. سالن اصلی این مجموعه نیز از پنج هزار مترمربع زیربنا و ۷۰۰ صندلی برخوردار است. این پردیس هنری فرهنگی سه سالن فرعی در مجموع با زیربنای پنج هزار مترمربع دارد که گنجایش هریک از آنها ۱۶۰ نفر است. فضاهایی همچون کتابخانه، موزه، گالری و مکان فراغتی نیز در مجموعه پردیس تئاتر شهر مشهد پیش‌بینی شده‌اند.

پیش‌بینی اعتبار اولیه ساخت پردیس تئاتر شهر مشهد بدون در نظر گرفتن قیمت زمین و صدور پروانه ساخت ۹۵۰ میلیارد ریال است اما برآورد هزینه کلی این پروژه به هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال می‌رسد که در قالب بودجه سال آینده شهرداری مشهد تامین می‌شود. 

قرار است پردیس تئاتر شهر مشهد در مرحله نخست ظرف مدت ۱۷ ماه و اجرای کل پروژه در مدت ۵۲۰ روز ساخته شود.

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد پنج مجموعه سینمایی فعال با نامهای "هویزه، آفریقا، قدس، سیمرغ و پیروزی" دارد که در مجموع دارای ۱۵ سالن نمایش فیلم هستند.

همچنین ۳۲ گروه فعال نمایشی در عرصه تئاتر خراسان رضوی فعال هستند که از این تعداد ۱۸ گروه مربوط به مشهد است.

۲۶ انجمن هنرهای نمایشی نیز در شهرستانهای استان خراسان رضوی فعالیت دارند. ۱۸۰ آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در رشته‌های هنرهای تجسمی و خوشنویسی، سرود و آهنگهای انقلابی، هنرهای نمایشی و هنرهای سنتی در سطح این استان فعالیت دارند. ۸۰ آموزشگاه از این تعداد در مشهد مستقر هستند. خراسان رضوی همچنین از ۲۵ آموزشگاه موسیقی و پنج شرکت تولید و تکثیر آثار موسیقایی برخوردار است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند