محمدباقر نوبخت در آیین واگذاری مسکن مددجویان کمیته امداد در استان بوشهر عنوان کرد: در خصوص ۱۰۰۰ واحدی که برای انرژی الکتریکی در نظر گرفتیم، گرچه ما با فرمانده محترم بسیج و حاج آقای بختیاری در شنبه همین هفته در سازمان برنامه بودجه موافق نامه ای تحت عنوان جهاد روشنایی مبادله کردیم که علاوه بر سهم استان، ۱۰۰۰ واحد نیز از سوی دولت در نظر گرفته شده است. 

وی افزود: من فکر می کردم که چرا طی این چهل سال گذشته که حداقل سن امثال من گواهی می دهد ۲۲ بهمن سال ۵۷ وقتی انقلاب پیروز شد و ما همه خرسند شدیم اما عده ای گفتند چه خرسندی و کدام پیروزی؟ این انقلاب ما نیست و انقلاب ما یک چیز دیگر است که باید آن را انجام دهیم به همین جهت ما تحصن ها را شکستیم و سر کارهایمان رفتیم و آنها اعتصاب ها و ناآرامی هایشان را ادامه دادند. 

رسانه های خارجی به فتنه اخیر امید بسته بودند

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: خاطرم هست در اولین عید یعنی ۲۲ بهمن تا اول فروردین ماه یعنی ۳۸ روز، شهید بهشتی و مرحوم آیت الله طالقانی روز عید را در کردستان بودند تا آنجا را آرام کنند. عده ای تلاش کردند در اختلافات قومی برای کلاهِ خودشان نمدی بسازند و در قسمت گرگان و ترکمن و خوزستان و هر جایی که امکان اختلاف بود آنها آماده بودند و بعد که نشد شروع کردند به کشتن و ترور آن کسانی که این وحدت ها را ایجاد کردند، مثل شهید بهشتی و شهید رجایی و دوستانی که در این ایام فداکاری کردند و بعد از آن شروع کردند به جنگ بزرگ علیه ما و بعد از آن تحریم های اقتصادی که تا الان ادامه دارد و هر کدام از اینها می توانند دولتی را سرنگون کند. 

این مسئول تاکید کرد: چرا با این همه اتفاقات که بر علیه ما انجام می دهند به نتیجه نمی رسند که آخرین موردشان هم که به آن امید بسته بودند و رسانه های خارجی هنوز آن را رها نمی کنند که مثلاً ۴۸ ساعت در ایران شلوغ شد؛ چرا پیروز نشدند؟

نوبخت اظهار کرد: من با اعتقاد می گویم آنها از دعاهایی که از بیان مادران و پدرانمان و اعضای خانواده بزرگ کمیته حضرت امام می شود احساس خطر کردند، چون امام با همین اخلاص آمد خدمت کرد و الان هم کسانی که همان راه امام را می خواهند ادامه بدهند باید همان اخلاص عمل را داشته باشند تا بتوانند خدمت کنند و ان شاءالله این کارها هم انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: ممکن است همه این حرفها را ما بزنیم و الان هم به صورت نمادین کلید این خانه ها را به نمایندگان آن شهرها بدهیم. اما آقای لطفی خواهد گفت بالاخره این ژنراتور من چه شده که قول داده ایم اگر این دفعه برق قطع شد ما ژنراتور داشته باشیم. این هم هدیه عزیزان کمیته حضرت امام به اداره شما که ان شاءالله این مجموعه که مال همه عزیزان است مجهز به یک ژنراتور شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند