مسلم محمدیاران، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از وقوع یک فقره قتل عمدی در بجنورد خبر داد و اظهار کرد: اختلاف میان زوجین به‌عنوان منشأ اصلی بروز این حادثه ناگوار بوده است.

وی تصریح کرد: مردی به علت بروز اختلافات خانوادگی با همسرش با مراجعه به منزل پدر همسر خود وی را به‌وسیله ضربات چاقو به قتل رساند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی در توصیف جزئیات ماوقع گفت: متأسفانه شنبه‌شب گذشته در جریان یک درگیری خانوادگی مرد میان‌سالی به قتل رسید و پس از حضور کارآگاهان پلیس و دستگیری متهم به قتل، پرونده قضایی ویژه‌ای در این خصوص در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد تشکیل شد.

وی تظاهر خشم آنی و لحظه‌ای متهم به قتل را علت بروز این جنایت اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در پی اختلاف میان یک زوج، زن خانواده باحالت قهر به منزل پدرش می‌رود.

به گفته «مسلم محمدیاران» مرد خانواده که صاحب دو فرزند است، پس از قهر همسرش با همراه داشتن چاقو به منزل پدر زنش می‌رود و در آنجا با شکل‌گیری بحث‌وجدل خانوادگی فی‌مابین، متهم در یک لحظه با بیرون آوردن چاقو به پدر زنش حمله می‌کند و او را با ضربات چاقو به قتل می‌رساند.

وی در خصوص چرایی اختلاف این زوج اظهار کرد: بازجویی و بازپرسی‌ها از متهم برای گره‌گشایی علل و انگیزه‌های وقوع این جنایت خانوادگی هنوز در حال انجام است، اما در هر حال به نظر می‌رسد این پرونده نیز همچون اغلب قتل‌های رخ‌داده شده در بجنورد و استان یک بار دیگر با ظهور خشم آنی قتل دیگری را رقم‌زده است.

محمدیاران گفت: متهم پس از اخذ بازجویی‌های اولیه و صدور قرار تأمین از نوع بازداشت موقت روانه زندان مرکزی بجنورد گردید و تحقیقات تکمیلی تا روشن شدن تمامی زوایای پنهان احتمالی ماجرا کماکان ادامه دارد.

وی همچنین با اشاره به تمهیدات قضایی برای رسیدگی به اختلاف میان زوجین با همکاری و تعامل با دستگاه‌هایی همچون بهزیستی، از زوجین خواست در صورت بروز اختلاف با کنترل خشم خود حتی الإمکان از خدمات مشاوره تدارک دیده‌شده، استفاده کنند تا به نتیجه بهتری در زندگی خود برسند؛ نه آن‌که با رفتار خشونت‌آمیز دست به اقدامی بزنند که جز ندامت و پشیمانی سودی ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند