محمدرضا عارف عصر سه‌شنبه در همایش بزرگ بانوی ایرانی در حسینه اعظم مهربانی‌های شهرری اظهار داشت: شبکه‌های معاند انقلاب اسلامی از ساعت‌های اولیه آغاز اغتشاشات، ویژه برنامه‌های مختلف در دفاع از آشوبگران و سرنگونی نظام اسلامی ایران تهیه کردند، ولی حضور به موقع مردم تمامی نقشه‌های آنان را نقش بر آب کرد.

وی با تشکر از نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیجی در سرکوب اغتشاشات اخیر، افزود: دشمنان نظام اسلام ایران با درس گرفتن از گذشته باید بدانند که آرزوی سرنگونی نظام اسلامی را به دلیل حضور مردم در صحنه‌های مختلف به گور خواهند برد.

عارف اضافه کرد: همانگونه که همگان دیدند؛ مردم ایران اسلامی با تمام مشکلات معیشتی، بیکاری و اقتصادی وقتی که احساس کنند پای انقلاب آنان در میان است با تمام شور و شوق در صحنه حاضر می‌شوند.

وی یادآور شد: مردم هرگز به افرادی که می‌خواهند از مطالبات به حق آنان در جهت اهداف پلید خود استفاده نمایند اجازه ظهور و بروز نخواهند داد.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه زنان نقش کلید و مضاعفی در روند پیروزی انقلاب و پس از آن داشته‌اند، عنوان کرد: نقش زنان در بیانیه دوم انقلاب که به عنوان راهبرد دهه پنجم نظام اسلامی ایران است، بیش از گذشته پیش بینی شده و باید زنان در عرصه‌های مختلف علم و فناوری ایفای نقش نمایند.

عارف تاکید کرد: از آنجایی که نیمی از جمعیت کشور متعلق به زنان است باید نقش زنان نیز در عرصه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه جهت‌گیری کشور به سمت توسعه علم و فناوری و رفتن به سمت علوم نرم‌افزاری ریل‌گذاری شده است، افزود: برای رسیدن به اهدف سند توسعه کشور و کسب مقام اول علمی و اقتصادی منطقه باید زنان بیش از گذشته در صحنه‌های مختلف نقش آفرینی بکنند.

عارف ادامه داد: حضور زنان در جامعه نیازمند بازنگری بسیاری از نگرش‌ها و قوانین است که باید از حالت مرد سالاری به نگرش شایسته سالاری تغییر جهت دهد.

وی با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های مسئولان در دهه ۹۰ سهم کم زنان در پست‌های مدیریت‌ میانی کشور بود، اظهار داشت: خوشبختانه دولت تدبیر و امید زمینه‌ای فراهم کرد که امروز حضور زنان در پست‌های مدیریتی کشور به شدت افزایش یافته است.

عارف به نقش آفرینی نمایندگان زن مجلس در پیگیری و تدوین طرح‌های پیچیده مجلس اشاره کرد و افزود: مجلس به دنبال افزایش تعداد نمایندگان زن در مجلس است تا در این عرصه نیز زنان به میزان مردان مشارکت داشته باشند.

وی در پایان متذکر شد: نمایندگان مجلس مطالبات به حق زنان بد سرپرست، بی سرپرست، بیمه زنان و اشتغال زنان را پیگیری می‌کند و متناسب آنها، طرح ارائه می کنند.

همایش بزرگ بانوی ایرانی با حضور محمد رضا عارف، محسن علیجانی زمانی، پروانه مافی، فریده اولاد قباد، طیبه سیاوشی، فاطمه سعیدی، سیده فاطمه ذوالقدر از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از بانوان کارآفرین و فعالان سیاسی و اجتماعی ری در حسینه اعظم مهربانی‌های شهرری برگزار شد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند