الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان در مصاحبه با شبکه المنار گفت: مسکو با گروه بین‌المللی "حمایت" همکاری می‌کند و به همین دلیل برای حمایت از امنیت و ثبات لبنان اتفاق‌نظر وجود دارد. سیاست تحریم‌های آمریکا عامل فشار منفی بر همه رخدادهای اقتصادی و سیاسی است که در لبنان جریان دارد.

وی افزود: گروه‌های خارجی وجود دارند که از جنبش و اعتراضات مردمی به عنوان ابزاری برای تحقق دستورکارهای خود بهره‌برداری می‌کنند.

همچنین میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، مسکو امیدوار است طرف‌های لبنانی در سریع‌ترین زمان ممکن و براساس اجماع ملی برای حل وضعیت کشورشان، به راهکاری برسند.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای که روسیاالیوم آن را منتشر کرد، از بررسی وضعیت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی لبنان در دیدار بوگدانف و جورج شعبان، نماینده ویژه سعد حریری، نخست وزیر دولت موقت لبنان در امور مسکو خبر داد.

در این گفت‌وگو بوگدانف بر موضع اصولی مسکو در حمایت از حاکمیت ارضی لبنان، استقلال و ثبات سیاست داخلی آن تأکید کرد و گفت: روسیه امیدوار است که تلاش‌های رهبری لبنان از جمله حریری برای حل مسائل مربوط به دستورکارهای داخلی این کشور از جمله ساختار دولت جدید در سریع‌ترین زمان ممکن و براساس اجماع ملی ثمر دهد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، دولت جدید لبنان باید بتواند به صورت مؤثر مشکلات دشوار پیش روی این کشور را حل کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند