به گزارش شبکه خبری المسیره، «طه المتوکل» روز پنجشنبه اظهار داشت که جنگ، ادامه محاصره و حمله به زیرساخت ها، کودک یمنی را از حق بهداشت و زندگی محروم کرده است.

وی خاطرنشان کرد که پیامدهای ناشی از تجاوز نظامی، نه تنها بخش بهداشت از جمله مراکز ویژه اطفال را هدف قرار داده است بلکه به طور غیرمستقیم مانع ورود دارو و سایر ملزومات پزشکی خصوصا ملزومات ویژه بیماریهای اطفال و سبب بروز امراضی شده که جان کودکان را گرفته است.

وی از کودکان به عنوان نخستین قربانیان حملات موشکی در یمن نام برد و گفت: اولین کسانی که هدف موشک متجاوزان قرار گرفتند، زنان و کودکان بودند چرا که بر اثر اصابت موشک به منطقه بنی حوات در صنعا ۱۴ کودک و ۶ زن کشته شدند. در حمله متجاوزان به اتوبوس حامل دانش آموزان در ضحیان واقع در استان صعده نیز، ۶۰ کودک جان باختند. همچنین در پی جنایت متجاوزان در حجور واقع در استان حجه ۱۴ زن و ۶ کودک و در جنایت حمله به مدرسه ای در سعوان نیز ۱۲ کودک کشته شدند.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

براثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند