در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: فردا (۳۰ آبان ماه) بارش باران، برف و وزش باد شدید به همراه کاهش محسوس دما در گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد و کرمان پیش‌بینی می‌شود همچنین احتمال رگبار و رعد و برق در شرق هرمزگان، دریای عمان و سیستان وبلوچستان و احتمال تگرگ در جنوب سیستان وبلوچستان وجود دارد.

روز جمعه (۱ آذر) نیز بارش باران و برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، بخش‌هایی از خراسان شمالی و شمال شرق آذربایجان شرقی دور از انتظار نیست همچنین طی روز شنبه (۲ آذر) بارش باران در استان گیلان و در ارتفاعات اردبیل بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی، در این مناطق بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی و مه آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی، کاهش دید و احتمال کولاک برف و وزش تندبادهای لحظه‌ای وجود دارد بنابراین انجام اقدامات پیشگیرانه و اتخاذ تمهیدات لازم توسط هموطنان و محافظت از تاسیسات و مراقبت از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و تخلیه سمپاش‌ها توسط کشاورزان مناطق شمال شرق و شرق کشور توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه دیگری نسبت به وزش باد شدید و مواج شدن دریا در مناطق ساحلی و فراساحلی از اواخر امروز (۳۰ آبان) تا یکشنبه (۳ آذر) هشدار داده است.

بر اساس این اطلاعیه در مناطق ساحلی کشور طی این بازه زمانی ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر افزایش می‌یابد بنابراین لازم است که از تردد شناورهای سبک و صیادی اجتناب شود.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند