ارم نیوز گزارش داد، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت با اشاره به ابلاغیه جنجالی چپاول مالی در صندوق مالی ارتش (ویژه ارائه کمک‌ها و اعتبارات مالی به نیروهای ارتش) گفت، در سایه وقایع و تحولاتی که در منطقه رخ می‌دهد، کشکمش‌ها و مجادلات موجود در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی دردناک است.

وی تأکید کرد که هیچ شخصی صرف نظر از جایگاه و سمتش در صورتی که جرمش مبنی بر چپاول اموال عمومی اثبات شود، از مجازات نجات نخواهند یافت، هیچ گونه حمایتی از مفسدان نخواهد شد و خود او شخصا این پرونده را پیگیری می‌کند.

امیر کویت خواستار اجتناب از پرداختن به این موضوع در رسانه‌ها شد و گفت‌، باید در انتظار حکم دستگاه قضایی ماند و نباید بدون دلیل و مدرکی حکمی را صادر کرد.

وی نسبت به در خطر افتادن امنیت کشور هشدار داد و گفت: بر ایمان خود نسبت به آزادی بیان و اندیشه تاکید داریم اما این به این معنی نیست که اجازه می‌دهیم اقدامی که احتمالا امنیت و ثبات کشور را تهدید کرده و آشوب و کارهای بیهوده خرابکارانه را موجب می‌شوند، صورت بگیرند.

امیر کویت در سخنان خود بدون اشاره به تجربه خاصی، خواستار "درس گرفتن از تجربیات دیگران" شد.

روز دوشنبه نیز کمیته تحقیقات دائمی ویژه محاکمه وزیران کویت تصمیم گرفت، انتشار هرگونه اخبار درباره ابلاغیه چپاول مالی در صندوق مالی وابسته به ارتش منع شده و تحقیقات محرمانه‌ای در این خصوص انجام شود.

روز یکشنبه نیز پیش از اینکه ضرار العسعوسی، دادستان کل کشور کویت، پرونده مذکور را به کمیته تحقیقات دائمی ویژه محاکمه وزیران کویت ارجاع دهد، شیخ ناصر الصباح، وزیر دفاع برکنار شده کویت، این ابلاغیه را ارائه کرد.

این موضوع پس از آن مطرح شد که دولت کویت به ریاست شیخ جابر المبارک الصباح استعفای خود را به امیر کویت ارائه کرد و از مأموریت مجدد خود برای تشکیل دولت جدید انصراف داد.

همچنین وزیر دفاع برکنار شده کویت روز شنبه در توییت‌هایی دلیل اصلی تقدیم استعفای دولت را چپاول‌های مالی در صندوق مالی ارتش و حساب‌های مربوط به این صندوق عنوان کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند