اردشیر دادرس در گفت‌وگو با ایلنا، درباره استقبال از سی.ان.جی با توجه به تغییر نرخ بنزین اظهار داشت: با توجه به این افزایش قیمت بنزین، بهای سی.ان.جی ۲۰ درصد قیمت آن می‌شود، بنابراین استقبال بهتری از این سوخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه درحال حاضر جایگاه‌های عرضه سی.ان.جی با ۶۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند ، ابراز امیدواری کرد با افزایش قیمت بنزین استقبال بیشتری از سی.ان.جی شود و روند رو به رشد مصرف این سوخت پاک را شاهد باشیم.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی تصریح کرد: نکته مهم اینکه هزینه حمل‌و‌نقل مسافر و کالا روی دوش سی.ان.جی است و قاعدتا افزایش هزینه‌های مسافر و کالا را برای حمل‌ونقل عمومی و کالاها نخواهیم داشت.  

وی گفت: ما حدود ۲۵۰۰ جایگاه عرضه سی.ان.جی در کشور داریم که همه فعال هستند و ۲۴ ساعته با ظرفیت ۴۰ میلیون متر مکعب در شبانه روز فعالیت دارند که از این میزان ظرفیت اکنون ۲۰ میلیون متر مکعب فعال و بقیه ظرفیت خالی است.

دادرس یادآور شد: قیمت هر متر مکعب سی.ان.جی ۴۶۰ تومان است که معادل بنزینی آن لیتری ۲۰۰ تومان می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهادی در مورد یارانه‌ها گفت: در این شرایط پیشنهاد ما این است که دولت یارانه ۴۵ هزار تومان را به ۱۸۰ هزار تومان یارانه گاز تبدیل کند و ۴.۵ میلیون سرپرست خانوار از یارانه گاز بهره‌مند شوند، بعبارت دیگر به جای ۴۵ هزار تومان یارانه، ۱۸۰ هزار تومان گاز رایگان برای مصرف یک ماه توزیع شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند