نصرتی در ابتدا در پاسخ به اینکه آیا شما هم با توجه به گفته های ویلموتس این حس را دارید که او ایران را به چشم پول می بیند و تیم ملی برایش مهم نیست، اظهار کرد: ما نمی توانیم به او یا در گذشته به کیروش به خاطر مشکلات مالی خرده بگیریم. فدراسیون در زمان کیروش تجربه زیادی درباره عقد قرارداد با مربی خارجی نداشت اما اکنون یک سری از قوانین فیفا هست که بر اساس آن با مربی خارجی قرارداد امضا می کنند. قبل از قرارداد با ویلموتس هم باید یک سری تبصره و متمم هایی را در نظر می گرفتند که اگر آنها اتفاق می افتاد، آقای ویلموتس و دیگر مربیان خارجی که وارد کشور می شوند دغدغه مالی نداشته باشند و تمام تمرکز باید روی مسائل فنی باشد، چون تمام عشق و خوشحالی تیم ملی یک کشور، به نتایج آن است.

وی یادآور شد: اینکه انتخاب ویلموتس بعد از رفتن کیروش بر چه مبنایی بوده و مجمع فدراسیون آقای تاج و هیات رییسه چطور او را انتخاب کردند موضوعی است که باید بیایند و درباره اش سوال بپرسند و بازخواست کنند که این چه نتایجی برای تیم ملی است؟

سرمربی تیم گل ریحان البرز درباره اینکه ویلمتوس قبل از بازی عراق و قبل از آن هم در ایران نبوده، تیم ملی هم شکست خورده، دیروز هم صرفا دو سه ساعت در تهران بوده و رفته و به کل خودش را ملزم به پاسخگویی نمی داند و کسی هم از او چیزی نمی پرسد، تصریح کرد: امثال ویلموتس عرق و تعصب ندارند و برای اینکه به پولی برسند و اندوخته مالی داشته باشند می آیند. از حق نگذریم این اواخر کیروش و امثال برانکو تعصب خاصی نسبت به فوتبال ما پیدا کردند اما از ویلموتس شناخت زیادی نداریم و نمی دانیم دغدغه هایش چیست اما توقعمان این بود زودتر بیاید. او بعد از باخت بحرین باید بیشتر می آمد و تمرکزش بیشتر می شد.

نصرتی با بیان اینکه تیم ملی ما در بحران است و شاید در همین مرحله اول از گروه حذف شویم، در پاسخ به اینکه درست است اگر بحرین عراق را شکست بدهد دیگر  شانسی نداریم، تاکید کرد: تازه اینها تیم های اول آسیا نیستند و اکنون شرایط خیلی سخت شده است. از این ۴ بازی ۱۲ امتیاز را باید بگیریم. کار سخت شده است و امیدوارم متولیان فوتبال ورود کنند و بحران را از بین ببرند.

وی در پاسخ به اینکه اگر مربی ایرانی بود این اتفاقات می افتاد، اظهار کرد: ویلموتس هاشمیان را به عنوان دستیار دارد اما هنوز که هنوز است به جو و فوتبال آسیا شناخت کافی و وافی ندارد و برای همین بازی را به بحرین و عراق واگذار می کنیم و ویلموتس باید جدی تر از این برخورد کند.

این عضو سابق تیم ملی درباره اینکه هاشمیان را در امور اداره تیم ملی بازی نمی دهند، تصریح کرد: در این باره نمی توانم نظر بدهم. او سالها در تیم ملی بوده و تجربه بازی های این چنینی را دارد. ما در اردن هم بازی کرده بودیم و او خیلی می تواند کمک کند و امیدوارم بیشتر از او کمک گرفته شود.

نصرتی درباره ترکیب تیم ملی و تعویض ها اظهار کرد: تغییرات در چند بازی ویلموتس زیاد بوده و بازی هنگ کنگ و کامبوج نمیشد ملاک ارزیابی او باشد. بازی با عراق و تیم های قدرتمندی مثل کره و استرالیا و ژاپن را می توانستیم معیار قرار بدهیم اما فکر می کنم اگر مربی ایرانی بود ما همه این تیم ها را شکست می دادیم آقای ویلموتس اوتوریته و شخصیتی که باید داشته باشد را ندارد. کیروش جذبه و شخصیت خاصی داشت که بازیکنان از او حساب می بردند و رقابت باعث می شد اگر کسی کوچکترین لغزش و کوتاهی کند جایش را از دست بدهد اما چند بازیکن هستند که هرجور کار کنند باز هستند و او نتوانسته انگیزه کافی را به بازیکنان بدهد و اگر با همین روند جلو برویم قطعا ناموفق خواهیم بود.

وی درباره بحران تیم ملی ادامه داد: به نظرم ویلموتس به تنهایی نمی تواند تیم را از این بحران خارج کند و فدراسیون و هیات رییسه باید وارد شوند. تیم ملی دو بازی پشت هم باخته و تیمی که در رنکینگ تیم اول آسیا است باید بهتر نتیجه بگیرد. او اگر بعد از بازی ها می ماند و همراه با کمیته فنی نقاط ضعف و قوت را بررسی می کرد شرایط بهتر می شد. البته یک وقفه ای می افتد و تا فروردین ۹۸ دیگر بازی رسمی نداریم اما تا به همین جا هم می شد کار را بررسی کرد تا بتوانیم در آینده نتایج قابل قبولی بگیریم.

سرمربی تیم گل ریحان البرز در این باره که چرا شجاع خلیل زاده یا فرشید اسماعیل آبادی به تیم ملی دعوت نمی شوند و آیا لیست سیاهی در تیم ملی وجود دارد، اذعان کرد: من هم مثل شما این را در رسانه ها خواندم. شاید لیست سیاهی باشد شاید نباشد باید از کادر فنی پرسید. عملکرد هر دو بازیکن فوق العاده بود. شجاع چند پست بازی می کند و پتانسیل این را دارد که در تیم ملی باشد و بازی های بین المللی هم با باشگاه زیاد کرده است. فرشید اسماعیلی هم بازی هایش فوق العاده بوده است. لیست سیاه را نمی دانم اما انتخاب بازیکن سلیقه ای است و باید به آن احترام گذاشت.

این مدافع سابق تیم ملی درباره توقع از کاپیتان اظهار کرد: قبل از این بازی یک سری از این پیشکسوت ها به دعوت آقای شجاعی ایراد گرفته بودند اما من از امثال مسعود شجاعی دفاع کردم. درباره صحنه اخراج او هم داور می توانست کارت ندهد چون او پای اش را جمع کرد. قبل از این بازی نه تنها من بلکه چند بازیکن بزرگ فوتبال کریم باقری و... مصاحبه کردند و گفتند این بازی با توجه به مسائل سیاسی جنبه روانی هم دارد. او می توانست سعه صدر بیشتری داشته باشد و بتواند تیم را کنترل کند. او عذرخواهی کرد و چیزی از ارزشهایش کم نمی شود اما او نه خودش نه تیم را نتوانست کنترل کند. در چنین بازی هایی که یک یار کم می شود هم به تیم فشار وارد می کند هم به رقیب انگیزه می دهد.

نصرتی نیز در واکنش به حرفهای اصفهانیان ادامه داد: موافقم بعد از اینکه کیروش رفته باید مربی می آمد که هم طراز او باشد و فضا برای مربی ایرانی فراهم نمی شد. ولی به هر حال باید بگویند معیارهای انتخاب ویلموتس چیست. بحث بر سر شیوه بازی تیم ملی است.

وی در پاسخ به اینکه آیا مربیان بزرگ حاضر می شوند به آنها دیکته شود  چه نوع فوتبالی مثلا هجومی بازی کنند، تصریح کرد: هیچ مربی حاضر به چنین کاری نیست و هر بازی شرایط خاص خود را دارد با کامبوج باید هجومی و با آرژانتین سنجیده بازی کنی با توجه به جوی که بود و بعد از اینکه کیروش رفت از ویلموتس توقع داشتند چنین مصاحبه ای کند که مردم جبهه نگیرند اما بعد از عملکرد مقابل عراق و ژاپن و استرالیا باید درباره او قضاوت کرد.

این بازیکن سابق تیم ملی تاکید کرد: تغییرات در تیم ملی زیاد بوده و باعث شده ما نتوانیم آنطور که باید و شاید کار کنیم و هماهنگی خوب نبوده است. من خودم بازیکن بودم اما انگیزه در بازیکنان نیست و فدراسیون باید این انگیزه را ایجاد کند. 

نصرتی در پایان گفت: آرزو می کنم تیم ملی به روزهای خوب برسد. کیروش دیگر از تیم ملی رفته و ویلموتس را باید حمایت کنیم نه اینکه به خاطر عقده گشایی از مسائل قدیم از کیروش و برانکو حمایت کنیم بلکه باید نگاهمان به ویلموتس باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند