اسکای نیوز گزارش داد، در بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی آمده است، ارتش دست به تعدادی حمله هوایی به مواضع جهاد اسلامی در غزه زد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منطقه غرب غزه در نزدیکی اردوگاه الشاطی را بمباران کردند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی دو حمله نیز به دو زمین کشاورزی در شهر غزه داشتند.

در مقابل چندین خمپاره از غزه به سمت شهرک‌های اسرائیلی شلیک شد.

وزارت بهداشت فلسطین نیز در گزارشی آمار شهدای روز سه‌شنبه را ۱۱ تن و تعداد زخمی‌ها را ۴۵ تن اعلام کرد.

روزنامه معاریو نیز نوشت، تعداد زخمی‌های اسرائیلی به ۴۶ تن رسید، همچنین سه منزل در جنوب اسرائیل خسارت دیدند.

شب گذشته نیز روسای شوراهای شهر در شهرک‌های اطراف غزه با فرماندهی جبهه داخلی نشست برگزار کردند و توافق شد تمام مدارس طی امروز (چهارشنبه) تعطیل باشند.

به گزارش شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، مئیر بن شبات مشاور امنیت قومی به وزیران کابینه امنیتی مدعی شده حماس پیام‌هایی را به اسرائیل از طریق مصر فرستاده مبنی بر اینکه نمی‌خواهد تنشی در غزه را شاهد باشد.

شبات به وزیران تاکید کرد، بعد از تشییع پیکر بهاء ابو العطا فرمانده برجسته گردان‌های القدس طرف مصری با حماس و جهاد اسلامی در تلاش برای آرام کردن اوضاع وارد مذاکره شد و پاسخ حماس این گونه بود.

جنبش حماس نیز از زبان فوزی برهوم سخنگوی این جنبش اعلام کرد، ممانعتی با مداخله هر طرفی برای پایان دادن به تجاوزارت رژیم صهیونیستی نمی‌بیند.

برهوم افزود، اگر اشغالگران دایره خصومت و تجاوز را ببینند درخواهند یافت مقاومت راهکارهای زیادی دارد و اتاق مشترک همانند گروهی برای پاسخگویی عمل می‌کند. مقاومت تمام معادلات دشمن را به هم خواهد ریخت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند