به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، حموده صباغ رئیس پارلمان سوریه در دیدار با مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران و هیئت همراه او گفت که تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه هماهنگی کامل این رژیم با مزدوران تروریستش را نشان می‌دهد و هرگاه این مزدوران در مقابل ارتش سوریه شکست می‌خورند ما شاهد حملات ناامیدانه رژیم صهیونیستی به خاک سوریه هستیم.

وی با اشاره به همکاری و هماهنگی بین پارلمان سوریه و ایران در تمامی سطوح به ویژه در محافل بین المللی بر همبستگی کامل دولت سوریه با دولت و ملت ایران در برابر تهدیدات خصمانه مکرر از سوی قدرت‌های سلطه گر تاکید کرد.

صباغ اظهار داشت که روابط ایران و سوریه ریشه دار است و دو کشور در راه مبارزه با تروریسم در خاک سوریه شهید تقدیم کرده ‌اند.

ذوالنوری نیز در این دیدار تاکید کرد که روابط ایران و سوریه روابطی دیرینه است و مجلس شورای ایران حامی قوی سوریه بوده و از هیچ تلاشی برای کمک به سوریه در بازسازی کشور فروگذار نخواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کرد که هدف از سفرش به سوریه تقویت همکاری و پیوندهای برادری بین دو ملت سوریه و ایران است.

در این دیدار جواد ترک آبادی سفیر کشورمان در دمشق حضور داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند