محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در واکنش به اظهار نظرهای دو عضو شورای شهر تهران درباره طرح ترافیک شهر تهران، اظهار کرد: اینکه بالاخره اذعان شده طرح های ترافیکی می تواند بر روی آلودگی هوا اثر بگذارد، جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: سال قبل که رکورد کنترل آلایندگی خودروها در تهران شکسته شد و حتی یک روز هم تهران برای آلودگی هوا تعطیل نشد، این دوستان می‌گفتند بهبود کیفیت هوا فقط به خاطر باد و باران است و کلا حاشا می‌کردند که اقدامات شهرداری می‌تواند اثری داشته باشد. اما امسال که هواشناسی چندین اطلاعیه هشدار به علت سکون و ایستایی هوا صادر کرده است، این دوستان تقصیر آلودگی هوا را به گردن طرح های ترافیکی شهرداری می‌اندازند و در واقع حرف‌های سال قبل خود را نفی می‌کنند.

پورسیدآقایی در ادامه از کسانی که می‌گویند آلودگی هوا در این چند روز نشان می‌دهد طرح کنترل آلودگی هوا به نتیجه نرسیده است، پرسید: وقتی شاخص آلودگی در شهرستان‌های استان تهران بالای ۱۵۰ رفته و مدارس تعطیل شده اما در تهران کمتر از ۱۵۰ مانده و نیاز به تعطیلی مدارس نبوده، آیا نشان نمی‌دهد که آلایندگی خودروها در داخل شهر تهران و به خصوص محدوده مرکزی شهر به نسبت مهار شده است؟

وی خاطرنشان کرد: بنده از اینکه دو عضو منتقد شورا پذیرفته‌اند می‌توان مسئله آلودگی هوا را تا حدی با اجرای طرح‌های ترافیکی و کنترل تردد خودروهای سواری و دیزلی کنترل کرد، استقبال می‌کنم و از دوستان می‌خواهم حالا که به این نقطه مشترک رسیده‌ایم، اگر طرح‌های فعلی را قبول ندارند، طرح‌های بهتری را ارائه کنند و منتظر این طرح‌ها می‌مانیم.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند