مایک پمپئو روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه محلی دابلیو سی اس سی کارولینای جنوبی در پاسخ به اینکه از موضوعاتی که کارخانجات خودروسازی با آن مواجه هستند، تعرفه‌هایی است که بر بخش آهن و فولاد وضع شده است، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: این یک مساله چند وجهی است. آنچه که ما می دانیم این است که تعرفه‌ها وقتی که به صورت نامنصفانه بر تجار آمریکایی وضع می شوند، اشتباه هستند.

وزیر خارجه آمریکا یادآور شد: اگر به آنچه که رئیس جمهوری ترامپ انجام داده است، نگاه کنید، او قرارداد یو اس ام سی اس( پیمان مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک که جایگزین نفتا شد) را پیش برد. من امیدوارم که نانسی پلوسی رئیس مجلس آمریکا این قرارداد را به صحن مجلس بیاورد و آن را تصویب کند.

پمپئو با بیان اینکه این مساله برای کارولینای جنوبی مهم خواهد بود، ادامه داد: امیدوارم که کنگره مقداری از زمان خود را برای کار بر روی این توافق اختصاص دهد که منافع آن به مردم کارلینای جنوبی خواهد رسید.

وی اضافه کرد: موضوعات تجاری برای آمریکا بسیار مهم هستند. من زمانی که در کانزاس فعالیت اقتصادی کوچکی به راه انداختم، تلاش کردیم تا با چین تجارت داشته باشیم اما آن منصفانه نبود. مقررات برابر نبودند.

وزیر خارجه ترامپ اظهار کرد: وقتی هم که من عضو کنگره بودم، کشاورزان ما تلاش کردند تا محصولات خودشان را بفروشند و نتوانستند. محصولات آنها نمی توانند به صورت منصفانه و متقابل وارد آن کشور شوند. این چیزی است که رئیس جمهوری ترامپ نسبت به آن فعالیت می کند.

پمپئو با این ادعا که پیشرفت واقعی در این زمینه داشته اند، خاطرنشان کرد: امیدوارم که در هفته‌های آتی، بخش نخست این توافق را به دست آوریم. آن برای همه مردم آمریکا مناسب خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند