«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس یکشنبه شب بر لزوم وحدت ملی و پایان دو دستگی میان فلسطینیان تأکید کرد.

هنیه با بیان اینکه بر سر برگزاری انتخابات فلسطین در موعد مقرر، توافق ملی وجود دارد، گفت: «انتخابات آتی می‌تواند باعث برون رفت فلسطینیان از بحران و بازگشت وحدت و تقویت جبهه مقاومت در برابر اشغالگری شود».

به نوشته پایگاه «یو نیوز»، وی تصریح کرد، مواضع ملی فلسطین بر ضرورت برگزاری انتخابات ریاستی و قانونگذاری به صورت همزمان تأکید دارد.

رئیس دفتر سیاسی حماس گفت این جنبش برای پایان دو دستگی و وحدت در فلسطین امتیازاتی داده و با برگزاری انتخابات مجلس یا شورای قانونگذاری جدای از انتخابات ریاستی موافقت کرده است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با بیان اینکه انتخابات مقرر باید از عدالت و شفافیت برخوردار باشد، گفت این انتخابات باید در کرانه باختری، غزه و قدس اشغالی برگزار شود.

اسماعیل هنیه گفت که برای برگزاری موفق انتخابات قانونگذاری ضرورت دارد دادگاه قانون اساسی که در انحلال مجلس قانونگذاری کنونی دخالت داشته است، بی‌طرف باشد.

در فلسطین دو نوع انتخابات برگزار می­‌شود: انتخابات سراسری و انتخابات محلی. انتخابات سراسری به انتخاباتی گفته می‌­شود که در سراسر فلسطین به طور عمومی برگزار می­‌شود و شامل انتخابات ریاست حکومت خودگردان و شورای قانون‌گذاری فلسطین است. 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند