علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره برخورد قوه قضاییه در مواجهه با مفاسد اقتصادی اخیر گفت: اصل این کاری که قوه قضاییه شروع کرده و به مفاسد اقتصادی رسیدگی می‌کند خوب است و آن را تایید می‌کنم، ولی معتقدم باید به همه مفاسد رسیدگی شود نه فقط به برخی مفاسد مربوط به گروه‌های سیاسی خاص.

مطهری در پاسخ اینکه «نقش دستگاه‌های ناظر و امنیتی در جلوگیری از بروز مفاسد را چقدر می‌دانید» گفت: اول اینکه خود نهادهای اجرایی و مدیران اجرایی باید کاری کنند که این اتفاقات رخ ندهد. سپس نظارت‌هایی که در خود دولت وجود دارد فعال شود، بعد از آن نوبت نهادهای نظارتی مثل سازمان بازرسی و دیوان محاسبات است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نباید طوری عمل کنند که جرات مدیران را بگیرند؛ یعنی به نحوی نباشد که در کارهای اجرایی دخالت کنند و یک مدیر جرات نکند قدم قاطعی بردارد.

نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در پاسخ این سوال که «به نظر شما کم‌کاری‌ای از طرف نهادهای امنیتی و اطلاعاتی صورت گرفته که تا این حد مفاسد اقتصادی زیاد شده است» گفت: قطعاً کم‌کاری‌ای صورت گرفته و نظارت‌ها کم بوده است. حتی نظارت مجلس و سایر نهادهای نظارتی کم بوده و در خود دولت نظارت کافی وجود نداشته که مفاسد تا این حد گسترده شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند