تلویزیون دولتی چین روز شنبه گزارش کرد "جو چول سو" رییس بخش آمریکای شمالی وزارت امور خارجه کره شمالی گفت: ما فرصت زیادی به ایالات متحده داده ایم و منتظریم تا پایان امسال پاسخی از آنها به دست بیاوریم اما باید بگویم که پنجره فرصت ها هر روز بسته می شود.

این مقام کره شمالی که در کنفرانس منع گسترش تسلیحات هسته ای در مسکو سخنرانی می کرد گفت پیونگ یانگ در صورت وجود چشم انداز پیشرفت، آماده مذاکره با ایالات متحده است اما علاقه ای به گفت و گوی بی حاصل و بدون نتیجه ندارد.

جو تصریح کرد اگر یک عنصر سازنده یا سیگنال های سازنده وجود داشته باشد ما همیشه آماده هستیم تا هر لحظه با آمریکایی ها ملاقات کنیم اما اگر یک جلسه دوباره برای گفت و گو باشد که انتظار نتایج ملموسی از آن نداشته باشیم پس ما علاقه مند به صحبت کردن نیستیم.

این مقام کره شمالی همچنین گفت که تحریم های اعمال شده برای کره شمالی "یک توهین غیرقابل قبول" بوده و باید برداشته شود.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی خرداد گذشته در ویتنام توافق کردند که گفت و گوها برای خلع سلاح هسته ای را بار دیگر از سر بگیرند در همین ارتباط، ماه میلادی گذشته مقامات دو کشور در سوئد با یکدیگر دیدار کردند اما به نتیجه نرسید.

پیونگ یانگ از آن زمان تا کنون چندین آزمایش موشکی انجام داده است آخرین آن هفته گذشته اتفاق افتاد که گفته شد این موشک "یک موشک فوق العاده بزرگ" بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند