به گزارش خبرگزاری نووستی روسیه، کنستانتین کوساچوف، رئیس کمیسیون امور بین‌الملل شورای فدرال روسیه خاطرنشان کرد: علاوه بر "مشکل قانونی"، خطرات دیگری وجود دارد؛ به ویژه خطرات وقوع حملات تصادفی و غافلگیرکننده به گشتی‌های سوریه و روسیه در این منطقه که به شکل قانونی برخلاف حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی مستقر هستند.

وی تصریح کرد: حملات نظامی به نمایندگان مقامات قانونی در اراضی قانونی‌شان به مثابه تجاوز آشکار خواهد بود و اگر تلفاتی رخ بدهد یا تنش تشدید شود، همه این مسائل بر عهده نظامیان آمریکایی که خود را "مدافعان نفت" می‌نامند و هیچ کاری چه از لحاظ سیاسی و یا حقوقی در آنجا ندارند که انجام دهند، قرار خواهد داشت.

این مسؤول روس تصریح کرد: آنچه آمریکا در سوریه انجام می‌دهد، نفاق و دورویی آشکار است، به ویژه در پی اتهاماتی که آمریکا مبنی بر اشغالگری به کشورهای دیگر از جمله روسیه وارد می‌کند. در این راستا باید به مجازات و بازخواست لازم برای حضور نظامی غیرقانونی در خاک یک کشور دیگر اشاره کرد.

کوساچوف خاطرنشان کرد: صحبت در مورد یک منطقه بسیار گسترده‌ای است که کردهای سوریه آن را تحت کنترل دارند و این منطقه‌ای است که از دیرالزور تا حسکه امتداد می‌یابد و ۲۰ درصد از اراضی سوریه را تشکیل می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند