به گزارش آسوشیتدپرس، «هایکوماس»، وزیرخارجه آلمان روز شنبه در یادداشتی که در رسانه‌های اروپایی منتشر شد، از همه کشورهای اروپایی خواست تا برای مقابله با چالش‌ها و تهدیدات جهانی از جمله تغییرات آب و هوایی و مهاجرت متحد شوند.

به گفته وزیرخارجه آلمان اقدامات یکجانبه برخی کشورها برای مقابله با این چالش‌ها کافی نیست.

وزیرخارجه آلمان که در سالگرد سقوط دیوار برلین یادداشت خود را منتشر کرده، با تاکید بر لزوم اتحاد کشورهای اروپایی، به مسئله برگزیت نیز اشاره و تاکید کرد اگرچه انگلیس نخستین کشوری خواهد بود که این اتحادیه را ترک می‌کند، اما همزمان امید است این موضوع پایانی بر اختلافات و مشاجرات با لندن بر سر پناهجویان و همچنین حفظ ارزش پول واحد اروپایی، یعنی یورو باشد.

وزیرخارجه آلمان در یادداشت خود همچنین کنایه‌ای به رقبای اتحادیه اروپا زد و گفت که صداهای یکجانبه‌گرایی از پایتخت برخی کشورهای اروپایی به مانند صداهایی است که از مسکو، پکن و به گفته او «در کمال تاسف از واشنگتن دی سی» شنیده می‌شود و این بسیار تاسف برانگیز است.

این بخش از سخنان ماس اشاره‌ای به اختلاف نظرهایی است که از زمان روی کار آمدن ترامپ میان اروپا و آمریکا برجسته شده و همچنان نیز ادامه دارد.

لازم به ذکر است که دولت ترامپ یکی از حامیان سرسخت لندن برای خروج از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و همین موضوع به اختلافات میان بروکسل و واشنگتن دامن زده است. 

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند