به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «استفن بیگان» نماینده خود در امور کره شمالی را که مسئول تیم واشنگتن در مذاکرات با پیونگ یانگ است، به عنوان معاون وزیر خارجه معرفی کرد.

بر این اساس، بیگان پس از تایید در کنگره جانشین «جان سالیوان» معاون پیشین مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا می‌شود و همزمان مسئولیت خود در دیپلماسی با کره شمالی را حفظ می‌کند.

از آنجایی که احتمال دارد پمپئو سال آینده برای به دست آوردن یک کرسی در سنای آمریکا از مقام خود استعفا کند، بیگان از سوی بسیاری از دیپلمات‌های کنونی و پیشین آمریکا به عنوان فرد مناسبی برای پست وزارت خارجه نیز مورد تایید قرار گرفته است.

بر اساس گزارش برخی رسانه‌ها درباره احتمال استعفای پمپئو، وی گفته است تا زمانی که ترامپ او را بخواهد در مقام وزارت خارجه خواهد ماند.

بیگان مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای در سطح مدیران سیاسی با پیونگ یانگ را که از زمان شکست نشست دوم ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی متوقف شده، رهبری کرده است.

کره شمالی پس از سیزدهمین دور مذاکرات با آمریکا، روز پنجشنبه دو پرتابه شلیک کرد که مقام‌های ژاپن و کره جنوبی آن‌ها را موشک بالستیک توصیف کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند