به گزارش سی ان ان، «آدام شیف»؛ رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده است با وجود آن که از انجام استیضاح رئیس جمهور لذت نمی‌برد، اما از انجام این استیضاح نیز عقب نشینی نخواهد کرد.

شیف با تاکید بر این که چاره‌ای جز استیضاح ترامپ نیست، گفت: وقتی که رئیس جمهور از مقام رسمی خود سوءاستفاده می‌کند، وقتی یک رئیس جمهور منافع ملی را فدا می‌کند، از قانون اساسی دفاع نمی‌کند و کارهایی برای پیشبرد اهداف شخصی و سیاسی خود انجام می‌دهد، انجام استیضاح ناگزیر است و چاره‌ای جز این نیست.

این واکنش رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا تنها ساعتی پس از آن صورت گرفته که مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب روند استیضاح دونالد ترامپ امکان تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا را میسر ساخت.

این قطعنامه با ۲۳۲ رأی موافق مقابل ۱۹۶ رأی مخالف به تصویب رسید.

روند تحقیقات مجلس نمایندگان در مورد این‌که آیا رئیس‌جمهوری باید استیضاح شود یا نه، به مکالمه تلفنی ترامپ با ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین باز می‌گردد؛ در جریان آن مکالمه دونالد ترامپ از همتای اوکراینی خواسته «لطفی بکند» و در مورد جوبایدن، از نامزدهای اصلی حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، و پسرش، که عضو هیئت مدیره یک شرکت نفت و گاز در اوکراین بود، تحقیق کند. در آن زمان دونالد ترامپ اعطای یک کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری به اوکراین را متوقف کرده بود.

دونالد ترامپ تحقیقات را «قلابی» توصیف کرده و بارها تاکید کرده هیچ عمل نادرست و خلافی از او سرنزده‌است.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند