در نشست هم اندیشی شورای عالی جبهه اصلاح طلبان با رابطان استانی خود، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالواحد موسوی لاری نائب رئیس شورایعالی اصلاح‌طلبان اظهار کرد: همه ما در چند سال گذشته به دنبال وحدت و  انسجام میان اصلاح‌طلبان بودیم.  از ۱۳۹۲ تا کنون در انسجام به یک مدل واحد رسیدیم؛ اینکه اصلاح طلبان بتوانند در موارد خاص منسجم برخورد کنند، حداکثر توانمندی‌هایشان را در اختیار هم بگذارند و واقع‌بینانه حرکت کنند ازجمله این مدل واحد است.

وی گفت: جریان اصلاحات بعد از خداوند متعال یک تکیه گاه دارد و آن مردم است. هر زمانی که مردم پای صندق رای آمدند اصلاح طلبان موفق شدند و هر زمان که مردم نیامدند اصلاح طلبان موفق نشد.

عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: همه باید درجهت امید حرکت کنیم و مردم را پای صندوق رای که تنها حوزه حضور اصلاح‌طلبان در حوزه تصمیم گیری‌ها است بکشانیم.

وی ادامه داد: باید بپذیریم که بالابردن توقعات خیلی اوقات توسط رقیب انجام می‌شود تا نگذارند به نتیجه برسیم. در حال حاضر فراکسیون امید، شواهای شهر و احیانا معدود افراد اصلاح طلبی سکان دار امور اجرایی هستند. این در حالی است که با غفلت خود دوستان ما، با قانون بازنشستگی نیروهای اصلاح‌طلب از صحنه خارج شدند.

موسوی لاری گفت: حالا چه باید کرد؟ نقطه عظیمت همه ما بعد از تشکیل شوراها در شهرستان‌ها گزینش نیروهایی است که بتوانند در عرصه سیاسی حضور پیدا کنند و صلاحیت و قدرت جذب داشته باشند. اینکه می توانند از موانع عبور کنند یا نه یک موضوع دیگری است. الان به این موضوع فکر نمی کنیم. قطعا کسانی هستند که توان رقابت با جریان رقیب را دارند، پس باید به دنبال آنان برویم.

وزیر کشور  گفت: خواهش من از دوستان این است که رقابت را روی چهره‌های شایسته‌تر و مردمی‌تر ببرند. کسانی که می‌توانند در صحنه باشند اما خودشان را کنار می‌کشند با لطایف الحیل به صحنه بیاوریم. بدانیم رقیب از همه امکاناتش علیه ما  استفاده می کند.

وی افزود: انسجام بخشیدن به رسانه‌هایی که می‌توانند سخن اصلاح‌طلبان را منعکس کنند از جمله کارهای مهمی است که باید به آن پرداخت. الان رسانه‌هایی که از کوه، کاه می سازند کم نیستند.

موسوی لاری در پایان این بحث گفت: همه ما یک مسیر طولانی را طی کردیم تا به امروز رسیده‌ایم. مسئله نظارت استصوابی از مجلس پنجم بوده است. هیچ وقت نگفتیم تا برطرف نشود در انتخابات شرکت نمی کنیم.  اگر دوستی احساس کند نمی‌خواهد در انتخابات شرکت کند چرا اینجا نشسته است؟ باید برای رفع موانع تلاش می کنیم.

نایب رئیس شورای عالی جبهه اصلاح طلبان همچنین تاکید کرد: به دنبال کاندیدای اجاره‌ای نخواهیم رفت. در جایی که کاندیدا نداریم فردی را معرفی نمی کنیم.

نائب رئیس شورایعالی اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: دولتی روی کار آمده که تا امروز هیچ وقت رئیس دولت و اعضای اصلی آن نگفتند که اصلاح طلب هستیم. دولتی است که ما از آن حمایت کردیم. الان نمی خواهیم مثل اصولگرایان برخورد کنیم که یک روز دکمه کت احمدی نژاد را در مجلس می بوسیدند و الان می گویند جریان انحرافی است، اما ما هیچ وقت نگفتیم دولت روحانی دولت اصلاح طلبان است.

وی تصریح کرد: البته دولت می‌توانست تصمیماتی بگیرد که بی هزینه باشد و نتیجه مطلوب بدهد و با اصلاح طلبان که عقبه اصلی‌اش بودند مشورت کند؛ اما با همه این کمی‌ها و کاستی‌ها باید مردم را پای صندوق رای بکشانیم نه اینکه شانه خالی کنیم.

موسوی لاری  گفت: انسجام بخشی به جریان اصلاحات وظیفه همه ما است. باید با رسانه‌ها ارتباط داشته باشیم صحبت کنیم. همچنین احزاب مرکزی باید با شاخه‌های استانی خود ارتباط بیشتری داشته باشند. در فضای مجازی باید حضور با امید داشته باشیم. نقد خوب است اما فکر نکنیم همه چیز نقد کردن است؛ نقد بکنیم امید هم بدهیم. هر کسی که نقد می‌کند به خودش هم بپردازد. اگر فراکسیون امید را نقد می کنیم، کمی هم به خودمان بپردازیم که در شهر و استان خود چگونه عمل کردیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند