در کنفرانسی در شهر کوالالامپور مالزی، برندگان بخش "رویای بزرگ" AFC مشخص شدند. علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس به خاطر هم‌دردی و تلاش برای کمک به سیل زدگان لرستان در این بخش نامزد شده بود ولی در نهایت بوجراج بوهات، اهل کشور نپال به خاطر تهیه و ساخت مستندی درباره دختران نوجوان که رویای فوتبالیست شدن داشتند، به عنوان نخست رسید و جایزه این بخش را به دست آورد.

بیرانوند دروازه‌بان ایران و تیم پرسپولیس در این بخش به جایزه نقره‌ای رسید. البته دروازه بان ایرانی در این مراسم حاضر نبود.

نشست سالانه مسئولیت‌های اجتماعی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) ظهر امروز (چهارشنبه) در کوالالامپور برگزار شد و فدراسیون‌های فوتبال ژاپن، میانمار و گوام جوایز رویایی آسیا را به خاطر تلاش‌های خود در استفاده از فوتبال در پیشرفت اجتماعی کسب کردند. این فدراسیون‌ها مبلغ ۱۵ هزار دلار برای پروژه‌های آینده مسئولیت‌های اجتماعی خود دریافت خواهند کرد.

فدراسیون فوتبال ژاپن برنده جایزه الهام‌بخشی AFC شد. در این بخش که فدراسیون فوتبال ایران هم نامزد بود، فدراسیون‌های فوتبال چین و مالزی در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند. عنوان جایزه «فدراسیونِ در حال توسعه» نیز به فدراسیون میانمار رسید و اتحادیه فوتبال هنگ‌کنگ و فدراسیون فوتبال بنگلادش، در جایگاه‌های بعدی ایستادند.

فدراسیون فوتبال گوام هم جایزه «فدراسیونِ بلندپرواز» را به دست آورد و اتحادیه فوتبال فلسطین و فدراسیون فوتبال مغولستان نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. فدراسیون فوتبال ژاپن در بخش سازمان‌های مردم‌نهاد جایزه برد. عنوانی که در آن نهادهایی از نپال و چین در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند