یک رسانه آمریکایی کشتن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش را یکی از بزرگترین موفقیت‌های دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا توصیف کرده اما نوشته بعید است این «پیروزی»، از تب نمایندگان حزب دموکرات در کنگره برای استیضاح او بکاهد. 

پایگاه خبری بلومبرگ نوشته جلسات استماع در مجلس نمایندگان آمریکا که سه کمیته این مجلس در حال پیشبرد آن هستند از امروز دوشنبه با حضور جمع دیگری از شاهدان آغاز خواهد شد. 

بلومبرگ نوشته شواهد تاریخی نشان می‌دهند این حادثه ممکن است حمایت‌های عمومی از ترامپ را افزایش دهد، اما احتمالاً این مسئله کوتاه‌مدت خواهد بود. به همین دلیل، دموکرات‌ها انگیزه‌ای برای اینکه از سرعت طرح خود برای پیشبرد تحقیقات استیضاح از ترامپ بکاهند، ندارند، به خصوص بعد از آنکه شهادت‌های ایرادشده در هفته گذشته، تحقیقات آنها مبنی بر اینکه ترامپ دولت اوکراین را برای دریافت منافع شخصی تحت فشار قرار داده، تأیید کرد. 

«آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری ای‌بی‌سی گفت: «ما جلسات استماع را برگزار خواهیم کرد و این کار را زود انجام خواهیم داد.»

بلومبرگ نوشته قانونگذاران و مقام‌های آگاه به برنامه‌های کمیته‌های کنگره می‌گویند هدف قانونگذاران آمریکایی است که تحقیقات برای استیضاح ترامپ را تا پایان سال جاری میلادی فیصله دهند. 

رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا سوم مهر به طور رسمی آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌ جمهور این کشور را به دلیل مسائل مطرح‌ شده در ارتباط با گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با رئیس‌ جمهور اوکراین اعلام کرد.

گزارش‌ها حاکی است ترامپ در این مکالمه تلفنی تلاش کرده رئیس‌جمهور اوکراین را برای تحقیقات از کسب و کار «جو بایدن» و پسر او «هانت» تحت فشار قرار دهد.

با اینحال ترامپ، ارتکاب هرگونه اشتباه را انکار کرده و گفته که در این فرایند غیرقانونی مشارکت و همکاری نخواهد کرد. در هفته‌های اخیر، نظرسنجی‌های مشابهی انجام گرفته که در آنها اکثر مردم آمریکا از استیضاح ترامپ استقبال کرده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند