الیوم السابع گزارش داد، سفارت آلمان در قاهره با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در این سفر با نمایندگان برخی از شرکت‌های مصری و برخی از شرکت‌های آلمانی فعال در مصر دیدار خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود ساختمان جدید وابسته به دبیرستان انجیلی آلمان را هم افتتاح کند.

در این بیانیه آمده است، مصر به عنوان رئیس فعلی اتحادیه آفریقا و آلمان به عنوان عضو شورای امنیت، دارای یک مسئولیت بزرگ و توجهات مشترک نسبت به صلح و امنیت در منطقه هستند.

وزیر خارجه آلمان طی روزهای کنونی در حال سفر به چندین کشور در شمال آفریقا و خاورمیانه است و به تونس و لیبی سفر کرده است.

همچنین ماس در نشست خبری مشترک با محمد سیاله، وزیر خارجه دولت توافق ملی لیبی و غسان سلامه، فرستاده سازمان ملل به این کشور گفت: امیدواریم در لیبی به یک صلح نهایی برسیم و باید میان طرف‌های درگیر بدون دخالت خارجی که این خود عامل بروز بحران است، شروطی وضع کرد. ما از طرح سازمان ملل در لیبی که پیش‌شرطی برای احیای روند سیاسی است، حمایت می‌کنیم.

در این نشست خبری، سیاله نیز بار دیگر بر ضرورت آتش‌بس و بازگشت به روند سیاسی تاکید کرد و گفت: پیشرفت خوبی در روند مقدماتی کنفرانس برلین پیرامون بحران لیبی وجود دارد، ما معتقدیم که روند کار برلین یک گام جدی توسط کشورهای تأثیرگذار برای اتخاذ موضع بین‌المللی در لیبی است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند