این نشریه آمریکایی روز گذشته (جمعه) به نقل از «فیلیپ رینس» (Philippe Reines) نوشت که اگر هیلاری کلینتون گمان کند که بیشترین احتمال پیروزی را در برابر «دونالد ترامپ» در اختیار دارد، نامزدی در این رقابت ها را مد نظر قرار خواهد داد.

کلینتون در انتخابات ۲۰۱۶ با وجود کسب بیشترین آرا مردمی (۶۵ میلیون رای) در کارزار آرا گزینشگران (الکترال) از دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه خود با نتیجه ۲۲۷ رای در برابر ۳۰۴ رای شکست خورد.

وی چند هفته پیش در واکنش به یکی از توئیت های ترامپ، خطاب به او گفته بود: من را وسوسه نکن. به کارت برس.

در پی انتشار اخبار احتمال حضور دقیقه ۹۰ کلینتون در گردونه رقابت ها، برخی سناتورهای دموکرات از جمله دیک دوربین، مارتین هاینریش و جو مانچین علیه این اقدام هشدار داده و آن را اشتباه خواندند.

دیان فاینستاین، ریچارد بلومنتال، داگ جونز، مازی هیرونو، تامی داک ورث و جان تستر نیز سناتورهای دموکراتی بودند به احتمال حضور کلینتون در رقابت های انتخاباتی تردید دارند.

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها از محبوبیت داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ نشان می دهد که سناتور الیزابت وارن با جلو افتادن از جو بایدن (معاون باراک اوباما) با ۲۸ درصد محبوبیت در صدر است و بایدن با اختلافی هفت درصدی به مقام دوم نزول کرده است.

در این نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک، سناتور برنی سندرز نیز با ۱۵ درصد آرا پاسخ دهندگان در جایگاه سوم قرار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۱۳ آبان سال ۱۳۹۹ (چهارم نوامبر ۲۰۲۰)  برگزار خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند