هر چه به انتخابات آینده مجلس نزدیک می شویم هجمه ها علیه دولت شدت بیشتری می گیرد، هجمه هایی که به تعبیر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، دلیلی جز تخریب دولت از سوی عده ای آنهم با هدف توفیق یافتن در انتخابات آینده ندارد.

تخریب کنندگان اگرچه به دفعات سناریوهای تخریبی متعددی را علیه دولت طراحی و در عمل موفقیتی حاصل نکردند بار دیگر و در تحرکی جدید با تمرکز بر پرونده "روح الله زم" خبر از دستگیری عده ای در نهاد ریاست جمهوری دادند خبری که البته از سوی قوه قضائیه تکذیب و در نهایت تیر تخریب گران به سنگ خورد.

در آخرین اقدام هم دیروز و با انتشار خبری مبنی بر بخشنامه یک نهاد دولتی مبنی بر ممنوعیت بکارگیری منشی زن برای مدیران مرد تلاش کردند تا علیه دولت فضاسازی کنند که این خبر هم از سوی اعضای هیات دولت تکذیب شد.

اما به واقع «علت این حملات به دولت و اقدامات تخریبی و افزایش بد اخلاقی ها به ویژه در ماه های منتهی به انتخابات چیست؟»

اختلافات داخلی سم است

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، با بیان اینکه امروز کشور با یک دشمن جدی خارجی مواجه است به خبرآنلاین گفت:  ر شرایطی که این دشمن خارجی همه قدرت و توان خود را برای تحریم های حداکثری و افزایش فشار بر مردم به کار گرفته، اختلافات داخلی سم است.

در آستانه انتخابات اتاق فکرهایی برای حمله به دولت ایجاد شده

وی با تاکید بر اینکه اختلافات داخلی بازی کردن در زمین دشمن است، ادامه داد: با این حال متاسفانه در آستانه انتخابات مجلس به صورت خیلی زودرس اتاق فکرهایی برای حمله به دولت ایجاد شده با این ذهنیت که هر چه به دولت حمله کنند توفیق شان در انتخابات بیشتر است و می توانند رای مردم را جذب کنند در حالیکه اشتباه می کنند.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با بیان اینکه بسیاری از مردم در سراسر کشور تفاوتی بین دولت، قوه قضائیه و مجلس قائل نیستند و همه ما را یکی می دانند، افزود: در چنین شرایطی شایعه پراکنی علیه دولت ثمری جز مایوس کردن مردم نخواهد داشت به عبارتی نتیجه منفی خوانی علیه مسئولانی که در حال خدمت هستند در عمل این خواهد شد که مردم پای صندوق رای حاضر نخواهند شد.

دستگیری روح الله زم را موضوعی جناحی نکنیم

واعظی با یادآوری دستگیری روح الله زم، گفت: اینکه فردی که شبکه جنگ روانی علیه ایران درست کرده و به سرویس اطلاعاتی مختلف پول می داده و با وجود محافظ شخصی با هوشمندی عزیزان سپاه دستگیر می شود باید عامل افتخار همگی ما به اقتدار امنیتی کشورمان باشد با ین حال شاهدیم که عده ای این دستگیری را به موضوعی جناحی تبدیل کرده به طوریکه شاهدیم هر روز افرادی اتهاماتی علیه دیگری مطرح می کنند یا خبر از دستگیری افرادی می دهند که صحت ندارد.

اقدامات تخریبی علیه دولت جنگ روانی داخلی است

وی این اقدامات را جنگ روانی داخلی علیه دولت خواند و گفت: البته دولت بنا ندارد که وارد این اختلاقات شود چون این را برای اداره کشور سم می داند.

از آقایی که علیه دولت اتهام زنی می کند سوال شود مستنداتش چیست

واعظی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است موضع دولت در پاسخ به اتهامات و فضاسازی ها سکوت باشد؟ گفت: خیر اما باید هم ما و هم رسانه ها درباره نفرت و شایعه پراکنی ها علیه دولت توضیحات لازم را بدهیم تا مسائل شفاف شود؛ به طور مثال در پرونده روح الله زم مطرح کردند که عده ای در نهاد ریاست جمهوری دستگیر شدند که سخنگوی محترم قوه قضائیه این ادها را تکذیب کرد، این بهترین فرصت است که رسانه ها از آقایی که این حرف را زده سوال کند که شما بر اساس چه مستنداتی این اظهارات را مطرح می کنید؟

قوه قضائیه با اتهام زنندگان برخورد کند

واعظی با بیان اینکه به صورت جدی از قوه قضائیه می خواهم با این موضوعات و شایعه پراکنی ها برخورد کند ادامه داد: اگر این حرف‌ها را به جای این آقایان که مارک فکری مشخصی داشته و در امنیت و مصونیت کامل به سر می برند شخص دیگری زده بود چه بلایی سرش می‌آوردند؟

وی تاکید کرد: قوه قضائیه باید به عنوان مدعی العموم افرادی را که افکار عمومی را به هم ریخته و به ارگان رسمی کشور حمله می کنند احضار کرده و با آنها برخورد کند. اگر با چهار نفر از این افراد برخورد شود نفر پنجم دیگر این کار را نمی کند.

احتمال شکایت از کریمی قدوسی بخاطر اتهام زنی به دولت

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره اینکه آیا دولت قصد شکایت در این زمینه را خواهد داشت یا خیر گفت: ما در گذشته هم شکایت کردیم اما شکایت هایی که می شود بستگی به فردی دارد که از او شکایت می شود، در برخی از شکایت هایی که می کنیم خیلی اتفاق خاصی نمی افتد البته در یک مورد نمی دانیم چه شده که اتفاقاتی افتاده اما در بقیه موارد شکایت ما همچنان بی نتیجه مانده است، البته برای موارد اخیر هم شکایت می کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند