محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در دیدار با جمعی از فعالان سیاسی استان خوزستان گفت: تلاش می‌کنیم تا آخر آبان ضوابط تهیه لیست انتخاباتی را اعلام کنیم.

وی ادامه داد: نهادهای مسئول در کشور اعم از نهادهای امنیتی، اجرایی، قضایی و نظارتی باید تمام تلاش شان مبتنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشد و رفتارهایی که باعث تلقی تسویه حساب‌های جریانی شود به هیچ وجه به صلاح نظام نیست و باید از آن به شدت پرهیز کرد.

عارف خاطر نشان کرد: وقتی احزاب و شخصیت‌های اصلاح طلب مرجعیت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان را پذیرفته‌اند باید نسبت به تصمیماتی که در این شورا گرفته می‌شود احترام گذاشت و از درگیر شدن با حاشیه‌هایی که می تواند وحدت و انسجام جبهه اصلاحات را مخدوش کند پرهیز کرد.

وی بیان داشت: تجربه نشان داده تک صدایی در انتخابات باعث کاهش مشارکت در انتخابات می شود که برای نظام مطلوب نیست و انتظار از همه دست اندرکاران انتخابات رعایت مرّ قانون است. ما در انتخابات مجلس یازدهم باید با لیست اصلاح‌طلبانه به میدان بیاییم.

عارف اظهار داشت: حضور جریان اصلاح طلب در انتخابات ۹۲ با زحمت و تلاش فراوان صورت گرفت.اصلاح طلبان از مسیر عدم شرکت در انتخابات مجلس نهم در سال ۹۰ به حضور فعال در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ رسیدند و فضای رخوت و بی‌تحرکی این جریان در سال ۹۲ شکسته شد

وی گفت: دستاوردهای جریان اصلاحات در دهه ۹۰ به دلیل تغییر رویکرد این جریان از انتخابات سال ۹۲ شروع شد. توفیقاتی که طی سالیان اخیر جریان اصلاحات کسب کرد به دلیل ایجاد ساز و کار جدید اجماعی در جبهه اصلاحات بود البته این توفیقات با هزینه‌هایی هم همراه بود. در دهه ۹۰ به جوانان و زنان توجه ویژه‌ای شد که البته با مخالفت‌هایی هم در آغاز رو به رو بودیم.

عارف تصریح کرد: با مکانیزم شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ضمن تلاش برای بالا بردن مشارکت مردم، در انتخابات‌های گذشته توفیقات خوبی نصیب جریان اصلاحات شد. در کنار دستاوردهای ارزشمندی که نصیب جریان اصلاحات شد اما برخی رویکردهایی که در انتخابات‌های گذشته داشتیم هزینه‌هایی را هم برای گفتمان اصلاحات ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: در انتخابات مجلس دهم راهبرد جریان اصلاحات راهبردی ائتلافی بود و این راهبرد به گفتمان اصلاحات هم ضربه‌هایی زد به همین دلیل در انتخابات مجلس یازدهم باید با لیست اصلاح‌طلبانه به میدان بیاییم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند