به گزارش سانا، ارتش و تجهیزات ارتش سوریه وارد شهر "تل تمر" در حومه شمال غربی الحسکه شد.

براساس گزارش سانا، ورود نیروهای تازه‌ نفس ارتش سوریه که با استقبال مردم الحسکه همراه بود، برای تقویت نیروهای مستقر در این شهر صورت می گیرد.

نخستین یگان‌های ارتش سوریه روز سه شنبه وارد روستاهای الضبیب، العلقانة، أم اللبن و الواسطة در حومه شمال غربی الحسکه شدند.

ارتش سوریه از هفته گذشته تحرکات خود را برای استقرار کامل نیروهایش در حومه شمالی استان الحسکه و مقابله با برخی ناامنی ها و با هدف حفظ تمامیت ارضی سوریه در نقاط مرزی این کشور در شمال شرق آغاز کردند.

در همین راستا، واشنگتن امروز چهارشنبه در پایان مهلت ۱۲۰ ساعته، عقب نشینی کامل گروه گروه‌های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی. پ.گ) از منطقه امن در شمال شرق سوریه را به اطلاع آنکارا رسانده است.

آمریکا و ترکیه پنجشنبه گذشته (۲۵ مهرماه) برای برقراری آتش‌بس ۱۲۰ ساعته در شمال شرق سوریه به توافق رسیده بودند.

براساس این توافق، آنکارا موافقت کرد که از پنجشنبه شب، به مدت ۱۲۰ ساعت، حملات خود به شمال شرق سوریه را متوقف کند تا زمینه خروج نیروهای یگان‌های مدافع خلق "ی پ گ" از ۳۲ کیلومتری مرزهای ترکیه فراهم شود و پس از آن، دولت رجب طیب اردوغان آتش‌بس را اعلام می‌کند.

ترکیه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام «چشمه صلح» به بخش‌های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد.

رئیس جمهوری ترکیه، این اقدام نظامی را عملیات علیه گروه‌های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک.ک) و یگان های مدافع خلق (ی. پ.گ) نامید.

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گزارش داد، تخمین زده می شود حدود ۴۰۰ هزار غیر نظامی در مناطق محل درگیری در شمال شرق سوریه حضور داشته باشند که نیاز به محافظت و کمک دارند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند