به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت جعفر سرقینی در نشست شورای عالی معادن که با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد افزود : سامانه کاداستر بسیارموفق عمل کرده و جز یکی دو مورد شکایت رضایت خوبی نیزاز سوی کاربران حاصل شده است .

وی در ادامه تصریح کرد : اکثر معادن کشور دارای مسوول فنی هستند و این در حالی است که حدود ۱۰ درصد معادن فعال فاقد این پست هستند.

در این نشست همچنین رییس سازمان نظام مهندسی معدن تاکید کرد : معادن کشور به منظور رعایت ایمنی بیشتر و اصول کار حتما باید مسوول فنی داشته باشند و مسوول فنی شخصی است که دارای پروانه اشتغال است .

به گفته داریوش اسماعیلی ۴۰ درصد معادن فاقد مسوول فنی هستند .

وی در ادامه خواستار پیگیری و اجرای رای صادره در شورای عالی معادن از سوی روسای سازمانهای صمت استانی شد و افزود : در برخی موارد و در بررسی برخی پرونده های تخلف معدنی این شورا رای صادر می کند اما مسوولین استانی از اجرای آن سرباز می زنند که باید پیگیری شود.

گفتنی است شورای عالی معادن به طور متوسط ماهانه با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، معاون معدنی وزیر و نمایندگانی از قوه قضاییه، سازمان محیط زیست، سازمان زمین شناسی، خانه معدن ،اتاق بازرگانی و مجلس شورای اسلامی و به منظور رسیدگی و بررسی موضوعات معدنی از جمله پرونده های تخلفات معدنی برگزار می شود .

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند