گاردین گزارش داد، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا و رقیب سابق ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ این مطلب طنزآمیز خود در توئیتر را در قالب یک نامه‌ خیالی جان اف. کندی، رئیس جمهور اسبق آمریکا به نیکیتا خروشچف، از رهبران شوروی سابق منتشر و متن آن را با طعنه به محتوای نامه اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای او، تنظیم کرد.

اخیراً گزارش شد که ترامپ در این نامه جنجالی خود به اردوغان متنی سطح پایین را به کار برده و خطاب به رئیس جمهور ترکیه گفته‌ است: "سختگیر نباش! احمق نباش!"؛ نامه‌ای که ظاهرا اردوغان بعد از خواندنش به سطح آشغال انداخته است.

کلینتون برای این پست جنجالی خود، از ظاهر سربرگ نامه رسمی رئیس جمهور آمریکا به رهبر شوروی سابق استفاده کرده و تاریخ ارسال این نامه را نیز ۱۶ اکتبر ۱۹۶۲ (زمان بالا گرفتن بحران موشکی کوبا) درج و در بالای آن نیز به شوخی نوشته است:"در بایگانی یافته شده است".

کلینتون در ابتدای این نامه خیالی نوشته است:" رهبر خروشچف عزیز. عوضی نباش! باشه؟"

در ادامه این متن آمده است: "موشکهایت را از کوبا خارج کن. بعد همه خواهند گفت، وای خروشچف! تو بهترین هستی! اما اگر این کار را نکنی همه به تو می‌گویند عوضی و به کشور شما خواهند گفت:شوروی آشغالدونی! تو در این مورد واقعا داری منو عصبی می‌کنی! بعدا به تو زنگ می‌زنم! بغلت می‌کنم! جان اف. کندی".

هنوز ترامپ به این پست هیلاری کلینتون واکنشی نشان نداده است هر چند که همه منتظر هستند تا ترامپ با پستهای کنایه‌آمیز مشابهی پاسخ کلینتون را بدهد.

ترامپ در سپتامبر ۲۰۱۷ در واکنش به انتشار کتاب خاطرات انتخاباتی هیلاری کلینتون، تصویری طنز را منتشر کرد که در آن این وزیر خارجه اسبق آمریکا در اثر ضربه چوب گُلف نقش زمین شده است.

جولیان بورگر، دبیر بخش امور بین‌الملل گاردین متذکر می‌شود، در واقعیت نامه ترامپ به اردوغان قرار است در کنار نامه‌های روسای جمهور شاخص اسبق آمریکا نظیر آبراهام لینکلن و روزولت روانه بایگانی اسناد می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند