به گزارش کردپرس، نادر روستی سخنگوی سازمان امور گردشگری اقلیم کردستان طی گفتگو با سایت خبری هاولاتی اعلام کرد که طی شش ماهه اول سال جاری میلادی تعداد یک میلیون و ۷۵۰ هزار گردشگر وارد اقلیم کردستان شده و و از شهرها و مناطق تفریحی بازدید کرده اند.

 

وی افزود که درآمد حاصل از ورود این تعداد گردشگر بالغ بر یک میلیارد دلار بوده و بخشی از این درآمد از طریق مالیات و تعرفه ها به خزانه دولت اقلیم واریز شده است.

همچنین گفت که بخش عمده این درآمدها از سوی صاحبین هتل و مناطق ویژه گردشگری کسب شده است و دولت اقلیم برنامه هایی را برای توسعه این بخش تدوین کرده است.

روستی اعلام کرد که دولت بر اساس برنامه خود قصد دارد که تا سال ۲۰۲۵ با ایجاد مکان ها خدمات گردشگری و تفریحی میزان جذب گردشگر را به ۷ میلیون در سال برساند و این مهم مستلزم حمایت و همکاری وزارت خانه های مختلف در دولت اقلیم است.

وی خاطر نشان ساخت که اقلیم هنوز دارای قوانین مشخص و مصوب برای حوزه گردشگری نیست و در این راستا سازمان گردشگری لایحه ای را برای تصویب به دولت و پارلمان ارائه داده و این لایحه می تواند ۸۰ درصد مشکلات حوزه گردشگری اقلیم را رفع کند.

 

این مطلب برایم مفید است
33 نفر این پست را پسندیده اند