تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پیکان امروز (یکشنبه) در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که نیمه نخست این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. تک گل پرسپولیس را مهدی ترابی در دقیقه ۱۹ به ثمر رساند و سعید واسعی در دقیقه ۳۵ گل پیکان را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

نیمه نخست

دو تیم با توجه به بدون تماشاگر بودن بازی، از همان ابتدا نمایش بدون استرسی داشتند و بازی تهاجمی را در دستور کار خود قرار دادند. البته مالکیت توپ بیشتر در اختیار پرسپولیس بود اما پیکانی‌ها در فکر این بودند که با استفاده از ضعف عمق دفاع شاگردان کالدرون بتوانند به این تیم ضربه بزنند.

بازیکنان پیکان در اجرای این تاکتیک هم خوب ظاهر شدند و چند موقعیت گل‌زنی خوب برای خودشان ایجاد کردند که یکی از آنها در دقیقه ۸ بود. در این حمله مهاجم پیکان از پشت مدافعان پرسپولیس فرار کرد اما بیرانوند زودتر به توپ رسید و آن را دور کرد. با این حال ضربه بیرانوند خوب نبود و در میانه میدان به واسعی،‌ بازیکن پیکان رسید. او هم تصمیم گرفت با استفاده از فضای پشت سر بیرانوند، دروازه پرسپولیس را باز کند اما مدافعان پرسپولیس ضربه نه چندان خوب واسعی را در اختیار گرفتند.

در این بین پرسپولیس با توجه به مهره‌های تکنیکی‌ای که در اختیار داشت، تلاش کرد که با استفاده از کارهای ترکیبی دروازه پیکان را باز کند که یک بار توسط علیپور در دقیقه ۱۶ تا آستانه رسیدن به این هدف هم رفتند که شوت مهاجم پرسپولیس پس از برخورد به مدافع پیکان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. البته شاگردان کالدرون در نهایت به هدفشان هم رسیدند و روی یک حرکت ترکیبی توسط ترابی در دقیقه ۱۹ به گل نخست رسیدند. در این صحنه پس از چند پاس خوب توسط پرسپولیسی‌ها، توپ در داخل محوطه جریمه پیکان به علیپور رسید که او هم پس از از جای برداشتن مدافع حریف با پاسی خوب ترابی را در موقعیت خوب گل‌زنی قرار داد. هافبک پرسپولیس هم توپ را سر ضربه شوت کرد که با وجود در چارچوب نبودن، پس از برخورد به مدافع پیکان وارد دروازه این تیم شد.

شاگردان فرکی پس از دریافت گل، تاکتیک خودشان را عوض کردند و بیشتر توپ و میدان را در اختیار گرفتند. این تغییر تاکتیک آن‌ها موثر هم واقع شد و توانستند به گل تساوی برسند. سعید واسعی، بازیکن پیکان که در این بازی نمایش خوبی داشت در دقیقه ۳۵ کاشته زیبایی را راهی دروازه بیرانوند کرد و دروازه پرسپولیس را باز کرد. البته پیکانی‌ها یک بار دیگر هم موفق به گل‌زنی شدند ولی ضربه سر مهاجم پیکان در دقیقه ۴۰ در موقعیت آفساید زده شده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند