سید ابوالفضل موسوی بیوکی، نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، خاطره‌ای از اتفاقی که در مسیر پیاده روی اربعین برایش رخ‌داده را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت:

در عمود ١٠٢٠ مسیر نجف و حدود ٢٠ کیلومتر مانده به کربلا روی پله‌های ورودی یک موکب تازه‌ساز و بسیار شیک نشسته بودم که یکی از معلمین مدرسه‌مان را دیدم که مشغول جارو زدن بود صدایش کردم وهم صحبت شدیم.

گفتم چرا شما موکب را جمع نکردید تا به کربلا بروید؟ تو مسیری که ما اومدیم خیلی از موکب‌ها جمع کرده بودند کمی تأمل کرد و اشک توچشماش جمع شد و گفت؛ یه شیخی بنام قحطانی که هرسال این مسیر رو از شلمچه پیاده میاد، دیروز اینجا رسید و موعظه کرد که در این راه هر قدمی که به سمت کربلا بروی ثواب یک حج عمره و واجب برات می‌نویسند و... خلاصه این‌قدر از مزیت پیاده‌روی به سمت کربلا گفت که تصمیم گرفتیم فردا صبح موکب را جمع کنیم و ماهم یک روز مانده به اربعین پیاده به سمت کربلا برویم.اما امروز صبح که می‌خواستیم کار جمع‌کردن موکب را شروع کنیم یه خانم پا به سن گذاشته که عربی صحبت می‌کرد، مراجعه کرد و گفت صاحب این موکب کیه؟ او را صدا زدیم آمد و باحالتی عجیب گفت: دیشب خانمی بخواب من آمد و گفت این پیام را به شما بدهم که من ١٠برابر آنچه آن شیخ روایت کرد که به زائرین پاداش و اجر داده می‌شود، ضمانت می‌دهم و شما به زوار پسرم خدمت کنید.

این جملات را می‌گفت و مرتب گریه می‌کرد.

این مطلب برایم مفید است
16 نفر این پست را پسندیده اند