دور نهم مسابقات بزرگ شطرنج سوئیس برگزار شد و پرهام مقصودلو توانست با ریتینگ ۲۶۶۴ مقابل سوپر استاد بزرگ سرگی کاریاکین از روسیه باریتینگ ۲۷۶۰ به تساوی برسد.

سرگی کاریاکین بهترین بازکن حال حاضر روسیه و قهرمان اسبق جام جهانی و نایب قهرمان اسبق جهان بوده است.

سرگی کاریاکین  29 ساله در سال  2016 موفق نشد کارلسن را شکست داده و قهرمان شطرنج جهان شود.

مقصودلو همچنین توانسته بود در دور هشتم مقابل سوپر استادبزرگ ویتیوگف از روسیه با ریتینگ 2732 به تساوی برسد.تنها نماینده ایران در دور هفتم مقابل یویانئی سوپر استاد بزرگ چینی  با ریتینگ ٢٧٦٣ به تساوی رسید.

این شطرنج باز ایرانی در دور ششم مقبل سوپراستاد بزرگ روسی، گریشوک با ریتینگ ۲۷۵۹ به تساوی رسید همچنین او در دور پنجم برابر وان هائو سوپر استاد بزرگ چینی با ریتینگ ۲۷۲۶ به تساوی رسیده بود.

مقصودلو در این رقابت‌ها شکستی را در کارنامه خود ندارد.
مسابقات بزرگ سوئیس با حضور ۱۵۴ بازیکن از ۴۲ کشور جهان در یازده دور برگزار می شود. مجموع جوایز این دوره از رقابت ها ۴۳۳ هزار دلار است که ۷۰ هزار دلار آن به قهرمان می رسد. البته قهرمان این رقابت ها جواز حضور در تورنمنت نامزدها را هم کسب می کند.

در مسابقات گرند سوئیس نفرات سرشناس و بزرگی مانند مگنوس کارلسن (۲۸۷۶) نفر اول رنکینگ جهانی، کارونا فابیانو (۲۸۱۲)، سو وسلی (۲۷۶۷) و ویشواناتان آناند (۲۷۶۵) حضور دارند. مقصودلو نیز به عنوان بخت چهل و هشتم کسب عنوان قهرمانی، شانس رقابت با برترین شطرنج‌بازان دنیا را دارد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند