سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسی ان.ت.و گفت: هیچ کس از کارها و اهداف آمریکایی‌ها سر در نمی‌آورد، نکته اصلی این که حتی در داخل ائتلاف بین‌المللی در باره سوریه نیز در طول چند سال اخیر وحدت موضع وجود نداشته است.

آمریکا و متحدانش از سال ۲۰۱۴ در فرمت ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی در سوریه به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش حضور دارند و عملیات نظامی اجرا می‌کنند.

فعالیت این ائتلاف در سوریه غیرقانونی است و دولت این کشور بارها خواستار خروج نیروهای آمریکایی و متحدان آن از این کشور شده است.

ترامپ هفته گذشته خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را اعلام کرد و به دنبال آن واحدهایی از ارتش آمریکا از مناطق شمالی سوریه که صحنه عملیات نظامی ارتش ترکیه است، خارج شدند.

زاخارووا در بخش دیگری از مصاحبه تلویزیونی با کنایه به نامه اخیر ترامپ به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اشاره کرد و آن را به تمسخر گرفت.

وی گفت: این شیوه نامه نگاری وارد دروس دیپلماسی بین‌المللی یا مناسبات بین‌الملل خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: این شیوه‌ای است که ایالات متحده دارد و نحوه اداره سیستم سیاسی این کشور را نشان می‌دهد و واشنگتن به دیگران می‌گوید که ما اینگونه با شرکای خود رفتار می‌کنیم.

ترامپ هفته گذشته در نامه‌ای به اردوغان با انتقاد از آغاز عملیات نظامی ارتش ترکیه در سوریه از وی خواست تا حماقت نکند، رسانه‌های ترکیه نیز گزارش دادند که اردوغان این نامه را به سطل زباله انداخته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند