در شرایطی که فوتبال عربستان همچنان در حسرت داشتن یک ستاره لژیونر در فوتبال خارج از این کشور می سوزد رسانه عرب زبان حاشیه خلیج فارس از امضای قرارداد ستاره سال های نه چندان دور فوتبال ملی عربستان به عنوان اولین مربی لژیونر سعودی خبر دادند.

محمد عبدالجواد بازیکن سابق فوتبال عربستان متولد ۱۹۶۲ سابقه بازی در الاهلی همچنین تیم ملی این کشور به عنوان مدافع چپ طی سال های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۴ را در کارنامه دوران فوتبال خود دارد. او در دو جام ملت های آسیا ۸۴ و ۸۸ این بازیکن با عربستانی ها قهرمان آسیا شد ضمن این که در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا نیز طعم صعود از مرحله گروهی را چشید تا یکی از سرشناس ترین ستاره های این کشور لقب بگیرد.

عبدالجواد که سال ها خارج از عربستان سکونت داشت به تازگی به عنوان سرمربی جوانان اینترناسیونال میناس یکی از باشگاه های مطرح دسته اولی برزیل منصوب و معرفی شد تا همین اتفاق سر و صدای زیادی در محافل خبری عربستان و حاشیه خلیج فارس به راه بیاندازد. توئیت های متفاوت از سوی چهره های مطرح سعودی نشان از ذوق زدگی بسیار بالای عربستانی ها به خاطر موفقیتی است که عبدالجواد در تبدیل شدن به اولین مربی لژیونر این کشور به دست آورده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند