آقای اسحاق اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز و در جریان زیارت حرم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با نخست وزیر عراق تلفنی گفت‌وگو کرد.

معاون اول رئیس جمهور در این مکالمه تلفنی ضمن قدردانی از زحمات دولت و ملت عراق در میزبانی از زائران اربعین حسینی تاکید کرد: این مراسم به نمایشی از قدرت، استحکام و وحدت دنیای اسلام تبدیل شده است.

وی با اعلام حضور جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات زائران اربعین گفت: خدمت رسانی به میلیون‌ها عاشق اباعبدالله الحسین (ع) وظیفه دولت‌های منطقه است. نخست وزیر عراق نیز با تاکید بر اهمیت راهپیمایی اربعین بر وحدت ملت های مسلمان منطقه از حضور معاون اول رئیس جمهور و زائران ایرانی در این مراسم بزرگ قدردانی کرد. وی با ابلاغ سلام به دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در برنامه ریزی گسترده به منظور تحکیم مناسبات بین طرفین تاکید کرد.

آقای جهانگیری صبح امروز (شنبه، ۲۷ مهر و مصادف با اربعین حسینی) عازم نجف شد، استاندار نجف و رئیس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از دکتر اسحاق جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه نجف استقبال کردند. معاون اول رئیس جمهوری بعد از حضور در مسیر نجف به کربلا در راهپیمایی بزرگ اربعین، به زیارت حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مشرف شد. وزیر ورزش و جوانان، وزیر آموزش و پرورش و معاون امور مجلس ریاست جمهوری در این سفر معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند