حجت الاسلام سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج به موضوع اختصاص ۱۰ میلیارد ریال از سوی شورای اسلامی شهر کرج برای مسکن ۲ نفر از مدیران استان اشاره و گفت: مسئولان استان به خصوص در جلساتی مانند شورای شهر که تصمیم گیری می کنند و به صورت مستقیم به هزینه کرد از بیت المال بر می گردد دقت لازم را داشته باشند، شورای شهر کرج با سرمایه مردم برای مردم غیر بومی و در منطقه ای گران می خواهد که مسکن تهیه کند که کار درستی نیست.

وی ادامه داد: سوالی دارم از آقایان که آیا تمام هزینه هایی که متوجه استانداری و دستگاه های عمومی استان است را باید شهرداری کرج تامین کند؟ شهرهای دیگر نقشی ندارند؟ در حالیکه استانداری مربوط به تمام استان است؟ این در حالی است که شهر کرج خود با معضلات بسیاری مواجه است و بهتر است این صرف هزینه ها با تناسب نسبت جمعیت میان شهرداری های تمام استان تقسیم شود.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت:" شاهدیم که برای برخی از مسایل از جمله کمک به آزادی زندانیان، مهدویت، مباحث فرهنگی به گونه ای دیگر برخورد می شود و پولی برای پرداخت نیست و در اینجا پولی ندارند، اما نوبت به حق الجلسه می رسد بودجه پنجاه میلیون ریالی در نظر می گیرند و برای مدیر حاضر در جلسه ۱۵۰ میلیون ریال پاداش در نظر گرفته می شود مگر می شود با پول مردم فالوده خورد؟ بیت المال حساب و کتاب دارد امروز شاید مردم متوجه نشوند و از تریبون ها نیز گفته نشود اما بدانید خرج این پول ها تاوان دارد."

هرکسی که تهدید کند، پشیمان می شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع با شکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی (ره) تبریز با اشاره به حمله اخیر به یک نفتکش ایرانی اظهار کرد: این حمله نشان دیگری از درماندگی استکبار جهانی است.

براساس آنچه فارس نوشته است، وی با بیان اینکه دلایل و ریشه‌های مختلفی برای حمله به نفتکش ایرانی مطرح است، تصریح کرد: این اتفاقات فصل جدیدی از جنگ دریایی برای تشدید تحریم ایران و جلوگیری از سقوط فروش نفت ایران به کشورهای دیگر است؛ همچنین این هجمه با هدف انتقام از شکست‌های پیاپی در محور منطقه‌ای بود. 

امام جمعه تبریز ادامه داد: حمله به نفتکش ایرانی از سوی کشورهایی است که از گفت‌وگو و رد تنش بین ایران و عربستان سود نمی‌برند و دقیقا زمانی که مصادف با سفر میانجی‌گرانه عمران خان اتفاق افتاد که قطعاً نقش صهیونیست‌ها در این میان پررنگ است.  همانطور که رهبری فرمودند، راه مذاکره ایران و عربستان از یمن می‌گذرد و برای این مذاکره ایران همچنان به طرح چهار ماده‌ای خود برای پایان درگیری در این کشور استوار است. نکته سوم از بیانات رهبری مبنی بر این است که با تهدید نمی‌شود به جایی رسید و هر کسی بخواهد تهدید کند، پشیمان خواهد شد. 

پیاده روی اربعین، هالیوود را به گوشه رینگ فرستاده است

بنابر گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس با اشاره به پیاده روی اربعین گفت: پیاده روی اربعین رسانه های بزرگی مانند هالیوود را کشانده به گوشه رینگ و قدرت مانور را از آن ها گرفته است و شیطنت هایی هم همه ساله قبل از آن اربعین صورت می گیرد اما نمی توانتد از شکوه این حرکت عظیم بکاهند.

روح الله زم باید منابع داخلی‌اش را معرفی کند

آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم به دام انداختن روح الله زم سرشبکه سایت ضدانقلاب، آمدنیوز، توسط سازمان اطلاعات سپاه را مورد توجه قرار داد و گفت: این شخص مورد حمایت استکبار جهانی بود که طی عملیات پیچیده و با فریب سازمان‌های جاسوسی غرب به دام سربازان گمنام امام زمان عجل‌الله افتاد.

سعیدی اظهار کرد: دشمنان انقلاب، زم‌های زیادی در آستین دارند؛ لذا کامل شدن این عملیات مستلزم برداشتن سه گام دیگر است؛ اول اینکه باید درباره این دسته از مزدوران وطن فروش روشنگری و افشاگری شود، در این راستا متولیان فضای مجازی، باید سواد رسانه‌ای جامعه را ارتقا دهند.

بر اساس گزارش ایسنا، امام جمعه قم گفت: گام دوم، رو شدن مهره‌های داخلی این جریان است؛ زم باید منابع داخلی‌اش را معرفی کند و نباید اجازه داد این اتفاق قربانی زد و بندهای سیاسی شود. گام سوم اینست که دستگاه قضایی باید با این مزدوران و حامیان داخلی‌شان به گونه‌ای عمل کند که دیگر کسی جرات ورود در این مسیر را نداشته باشد.

وی در ادامه به تلاش سعودی ها به پایان دادن جنگ در یمن اشاره کرد و گفت: حکام ناپخته آل سعود به دنبال فتح سرزمینی بودند و حالا بعد از چند سال کشتار مردم بی پناه در کشور فقیر یمن، نه تنها دستاوردی نداشتند بلکه متضرر هم شدند.

امام جمعه قم افزود: حکام سعودی، دل به آمریکا بسته بودند؛ آمریکایی که فقط به نفت آنها می اندیشید و در قبال این خوش رقصی، از آنها به عنوان گاو شیرده نام برد. امروز سعودی ها برای خروج از باتلاق یمن، دست به دامان جمهوری اسلامی ایران شدند. جمهوری اسلامی ایران که از بدو تأسیس تا کنون با هیچ کشوری از در جنگ وارد نشده و هر کشوری که به دنبال جنگ با ایران بوده، سخت پشیمان شده است. ما همواره به دنبال صلح و دوستی با همسایگان و کشورهای مسلمان هستیم. سعودی ها باید از مواضع جنگ طلبانه و مغرورانه خود دست بردارند تا بتوانند با کشور قدرتمند ایران وارد مذاکره شوند.

حمله به نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند

حجت الاسلام محمدجواد باقری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بخش اسالم شهرستان تالش ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و بیان فضیلت زیارت امام حسین(ع) در این روز، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع پاسداران دانشگاه امام حسین(ع)، گفت: بنا به فرمایشات رهبر معظم خط‌مشی سپاه یک وظیفه الهی بر اساس آیه قرآن و حدیث شریف حسینی آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان و نرفتن زیر بار ظلم و جور به ویژه در این دوران کوتاه نیامدن در مقابل آمریکای جنایتکار است.

بنابر گزارش مهر، وی اقدام خصمانه حمله به نفتکش ایرانی توسط عربستان سعودی نوکر جیره خوار آمریکا و اسرائیل در منطقه را محکوم و بیان کرد: یقینا چنین اقداماتی بی پاسخ نخواهد ماند و سعودی‌ها باید منتظر سیلی محکم و خشن جمهوری اسلامی باشند.  

باقری ادامه داد: این اقدام همزمان با سفر عمران خان نخست وزیر پاکستان که برای میانجیگری بین ایران و عربستان به کشور ما سفر کرده بود نشان داد که پاسخ رهبر عالیقدر کشورمان به نخست وزیر پاکستان کاملا دقیق و به جا بوده که عربستان اهل مذاکره نیست.

وی در ادامه با بیان اینکه هرگونه مذاکره و گفتگوی ایران و عربستان منوط به توقف کامل حملات مهاجمین به یمن و خروج کامل از این کشور و اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه است، تصریح کرد: بعد از این مراحل باید گفتگوهای ملی تحت حمایت و هدایت مردم و با حضور کلیه احزاب سیاسی یمن صورت گرفته تا در نهایت دولت فراگیر وحدت ملی شکل بگیرد.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند