به نوشته روزنامه دیلی میل، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس که بارها وعده عملی کردن خواست مردم این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا را داده، بلافاصله بعد از آنکه بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس خبر رسیدن به توافقی جدید با اتحادیه اروپا بر سر بریگزیت را اعلام کرد، واکنش نشان داده و خواستار رد شدن این توافق شد.

کوربین که از این توافق به عنوان یک "توافق خیانت‌آمیز" یاد کرد، زمانی این واکنش را نشان داد که هنوز محتوای مربوط به این توافق منتشر نشده بود.

کوربین در اظهاراتش گفت، خواستار این است که قبل از اجرای توافق بریگزیت با اتحادیه اروپا، یک همه‌پرسی بر سر آن برگزار شود؛ پیشنهادی که هر چه بیشتر این خروج را به عقب می‌اندازد.

سیاستمداران و نمایندگان حزب محافظه‌کار گفتند از اینکه رهبر حزب کارگر، این توافق را حتی قبل از درک آن رد کرده متعجب هستند.

رهبر حزب کارگر مدعی شد، این توافق با ریسک "حرکت به سمت سقوط" نسبت به برخی مسائل از جمله حقوق کارگران و حفاظت از محیط زیست همراه است. متن و محتوای این توافق جدید بریگزیت حدود نیم ساعت بعد از طرح این اظهارات از سوی جرمی کوربین انتشار یافت.

کوربین در اظهاراتش با اشاره به اینکه حزب او از این توافق بریگزیت جانسون حمایت نخواهد کرد، گفت: با توجه به آنچه که ما می‌دانیم به نظر می‌رسد که نخست وزیر انگلیس حتی یک توافق بدتر از آنچه که ترزامی، نخست وزیر قبلی ارائه کرده بود، به دست آورده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند