هدایت الله خادمی عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره بدهکاری وزارت نیرو به واحد‌های مختلف گفت: در حال حاضر مبلغ بدهی دقیق این وزارتخانه را نمی‌دانم.

او ادامه داد: میزان تقاضای برق کشور روندی افزایشی دارد به نحوی که حداکثر نیاز پیک مصرف برق کشور به صورت میانگین در ۱۰ سال گذشته سالیانه ۴.۵ درصد رشد داشته و در سال گذشته به ۵۰ هزار و ۱۷۷ مگاوات رسید؛ به موازات این افزایش مصرف، میزان ظرفیت تولید برق کشور نیز به صورت میانگین سالیانه ۶.۱ درصد رشد داشته و به ۷۴ هزار و ۱۰۳ مگاوات در سال ۱۳۹۴ رسید.

خادمی افزود: تنها در سال ۸۹ نزدیک به ۵ هزار مگاوات افزایش ظرفیت تولید برق در کشور داشتیم و در سال‌های بعد، هدفگذاری افزایش سالانه ظرفیت ۵ هزار مگاواتی تولید برق محقق نشده است و به همین دلیل مجبوریم خاموشی داشته باشیم.

عضو کمسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: به طور کلی امسال ما چیزی بالغ بر ۵۳ هزار مگابات باید تولید می‌کردیم که مصرفمان بیش از حد تعیین شده به عدد ۵۷ هزار مگابات رسیده است.

خادمی گفت: طبق آمار رسیده در روز‌های پایانی خرداد و هفته اول تیر مصرف برق در زمان پیک مصرف بین سه تا چهار هزار مگاوات نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ افزایش یافته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند