به گزارش المیادین، یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز گفت: تجاوزگری خیانکارانه ترکیه زاییده طمع ورزی‌های توسعه طلبانه و توهم‌های تاریخ گذشته حکومت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور است.

وی افزود: با وجود موج محکومیت‌های بین‌المللی، حکومت اردوغان در تجاوزگری آشکار خود علیه سوریه لجاجت به خرج می‌دهد.

این منبع تاکید کرد: حکومت اردوغان در نقض آشکار همه قوانین و عرف‌های بین‌المللی مرگ و ویرانی می‌کارد.

وی تصریح کرد: حکومت اردوغان در رده گروه‌های تروریستی قرار گرفته که از آنها انواع حمایت را کرده است.

این منبع گفت: دمشق بار دیگر مخالفت مطلق خود با تجاوزگری ترکیه را اعلام و آن را به شدت محکوم می‌کند و بر همبستگی و وحدت مردم سوریه تاکید می‌کند.

وی تصریح کرد: جامعه بین‌المللی باید مسئولیت‌های خود را برای فشار بر حکومت اردوغان برای پایان دادن به تجاوزگری خود ایفا کند.

این منبع گفت: باید حکومت اردوغان را مجبور کرد که سیاست‌های مخرب خود را که تهدیدی برای صلح و امنیت به شمار می‌رود، ریشه کن کند.

آوارگی ۳۰۰ هزار سوری در تجاوز ترکیه

در همین حال، گروه موسوم به "دیده بان سوریه" امروز پنجشنبه اعلام کرد که از آغاز تجاوز ترکیه به شمال و شمال شرق سوریه تاکنون بیش از 300 هزار غیرنظامی آواره شده‌اند.

رامی عبدالرحمن مدیر این گروه تصریح کرد: اکثر آوارگان از استان الحسکه فرار کرده‌اند که نبردها بین ارتش ترکیه و شبه نظامیان مسلح وابسته به آن با شبه نظامیان موسوم به "نیروهای دموکراتیک سوریه" (قسد) در جریان است. بخشی نیز از دو منطقه عین العرب در حلب و منطقه تل ابیض در استان رقه آواره شده‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند