سرهنگ علی محمدپور پیش از ظهر امروز در مراسم نمادین هفته پیوند در دبستان محدثه بیرجند اظهار داشت: امروز فضای مجازی در اولویت زندگی افراد قرار گرفته ‌و والدین باید از آسیب‌های فضای مجازی مطلع شوند.

وی گفت: والدین  باید فرزندانشان را به استفاده صحیح از این بستر تشویق کنند در غیر این صورت دچار آسیب خواهند شد.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی از وجود ۹۰ جرم در فضای مجازی خبر داد و تصریح کرد: برداشت اینترنتی از حساب‌ها، ترک حیثیت خانواده‌ها و نوامیس، جرائم علیه محرمانگی داده‌ها و ورود غیر مجاز در سامانه‌ها مانند هک سیستم و گوشی به ترتیب در خراسان جنوبی رتبه‌های نخست را دارند.

محمدپور وجود مجرمان در سن نوجوانی را نشان از عدم آگاهی افراد دانست و تاکید کرد: از والدین درخواست ویژه داریم که با فرزندان را با گوشی هوشمند و بسته اینترنتی در یک اتاق خصوصی رها نکنند و توجه ویژه به این امر داشته باشند.

وی علت بروز آسیب‌های اجتماعی و عمده درگیری بین خانواده‌ها و فرزندان را به دلیل استفاده بدون حد و مرز از فضای مجازی عنوان و بیان کرد: متاسفانه امروزه والدین صدها گام در فضای مجازی از فرزندان عقب هستند.

وی به وجود تصاویر مبتذل در بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: از جمعیت ۸۲ میلیون نفری ایران ۷۱ درصد کاربر اینترنت هستند.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی از توقیف ۱۲ آرایشگاه زنانه به دلیل نشر تصاویر نیمه عریان مشتریان در فضای سایبری در سال گذشته خبر داد.

عضویت ۱۰ هزار نفری والدین در انجمن اولیاء و مربیان خراسان جنوبی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: در حال حاضر ۲ هزار انجمن اولیاء و مربیان در مدارس سطح استان فعال و ۱۰ هزار ولی دانش‌آموز عضو این انجمن هستند.

محمد زمانی، والدین را معلم اول هر انسانی دانست و بیان کرد: تطبیق آموخته‌ها و آموزش بین خانواده و مدرسه بسیار مهم و ضروری است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اجرای سند تحول بنیادین در چند سال اخیر گفت: تغییر در اندیشه و تفکر در این سند از اولویت‌های اصلی است.

زمانی با بیان اینکه در حال حاضر تمام نگرانی دانش‌آموزان موفقیت در کنکور است افزود: این نگاه نیازمند اصلاح ویژه است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند وظایف خود را انجام دهد تصریح کرد: همکاری والدین با آموزش و پرورش بسیار مهم و ضروری است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در این راستا باید شایسته سالاری در انتخاب اعضای انجمن اولیاء و مربیان یک راهبرد اساسی در آموزش و پرورش باشد.

زمانی با اشاره به اجرای طرح حامی معین در انجمن اولیاء و مربیان مدارس استان بیان کرد: ۴ مرکز راهنمایی و مشاوره خانواده نیز در استان فعال است.

وی یادآور شد: سال گذشته یک هزار و ۵۰۰ دوره آموزشی خانواده با حضور ۵۵ هزار نفر از اولیای دانش‌آموزان برگزار شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند